3. Двоен Меси остави Сантандер при "удавниците" (видео)

Двоен Меси остави Сантандер при "удавниците" (видео)

Барса спечели визитата си на "Ел Сардинеро" с 2:0

Шампионът Барселона продължава да не се отказва от преследването на Реал (Мадрид) в шампионата, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Расинг Сантандер. Срещата се игра на стадион "Ел Сардинеро" и бе от програмата на 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Това бе дебют за новия наставник на сардинци - Алваро Сервера, който бе крайно неуспешен за него, след като в хода на двубоя възпитаниците му отправиха едва един неточен удар към Валдес.

Логично и инициативата бе в ръцете на каталунците през целия двубой. Още в началните минути Педро и Меси имаха шанс за гол, но ударът на испанеца излезе в аут, докато този на аржентинеца бе спасен от стража на домакините.

В 22-ата минута пък, Куенка изведе Иниеста на изгодна позиция, но ударът на халфа срещна гредата. Последва спасяване на Фернандес след удар на Фабрегас, а след това Шави също пробва късмета си, ала кълбото прелетя в аут.

Така се стигна до 28-ата минута, когато "блаугранас" все пак съумяха да излязат напред в резултата. Тогава Шави проби през центъра и подаде за Фабрегас в пеналта, който не се полакоми да стреля, а продължи остро към границата на малкия пеналт, където Меси засече с крак за 1:0.

До края на полувремето гостите имаха няколко шанса да удвоят преднината си, но Педро, Алвеш, Меси и Иниеста изтърваха да се разпишат.

Втората част също стартира с натиск на шампионите и пропуски на Фабрегас, Шави и Куенка.

Така се стигна до 56-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Сисма срещу Фабрегас. Зад топката застана Меси, който не сбърка, удвоявайки аванса на Барса.

След попадението Куенка можеше да направи преднината на каталунците класическа, след като бе изведен на изгодна позиция от Шави, ала ударът му срещна гредата.

До края на двубоя темпото не бе никак високо и нови голове не паднаха. Така Барселона спечели визитата си на Сантандер с 2:0.

След успеха Барса остава на 2-о място във временното класиране с актив от 60 точки, на 10 зад лидера Реал (Мадрид). Сардинци пък са 18-и с 24 пункта, на 3 от спасителния бряг.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи