3. Еден Азар качи Челси на върха с първия си хеттрик във Висшата лига (ВИДЕО)

Еден Азар качи Челси на върха с първия си хеттрик във Висшата лига (ВИДЕО)

Хората на Жозе Моуриньо се възползваха от грешките на Арсенал и Манчестър Сити

Съставът на Челси вече е лидер в английската Висша лига! Това стана факт, след като Арсенал загуби с 1:5 от Ливърпул, Манчестър Сити направи 0:0 с Норич, а момчетата на Жозе Моуриньо спечелиха с класическото 3:0 домакинството си срещу Нюкасъл от XXV кръг на Премиършип.

В герой за „сините” от Лондон се превърна намиращият се в невероятна форма Еден Азар, който реализира своя първи хеттрик с екипа на Челси и така донесе успеха на своите.

Двубоят на „Стамфорд Бридж” започна добре за домакините и в 27-ата минута Бранислав Иванович изведе Азар, който от наказателното поле стреля в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Пет минути по-късно Моуса Сисоко бе близо до изравняването, но Питър Чех се намеси решително, а в ответната атака „сините” вкараха второ попадение.

Това се случи в 34-ата минута, когато Самуел Ето'о видя освободния Еден Азар и му подаде, а белгиецът с премерен удар направи резултата 2:0.

Минута преди края на първата част той можеше да направи резултата класически, но от добра позиция стреля над вратата.

Азар все пак успя да стори това в 63-ата минута, когато се разписа от дузпа и така оформи своя хеттрик, както и крайния резултат в срещата.

По този начин Челси събра актив от 56 точки и оглави таблицата, изпреварвайки с една Арсенал и с две Манчестър Сити. Нюкасъл остава осми с 37 спечелени точки от 25 изиграни мача.

Съндърланд - Хъл Сити 0:2

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи