3. Едуардо не прости на бившия си клуб Арсенал (видео)

Едуардо не прости на бившия си клуб Арсенал (видео)

Партизан се издъни срещу Брага

Английския колос Арсенал се срина в буквалния смисъл на думата при тежкото си гостуване на украинския гранд Шахтьор (Донецк) на скорпостроения "Донбас Арена" и загуби срещата с 1:2.

"Топчиите" бяха излезли с голяма част от резервите си в този двубой и това изигра голяма "шега" на отбора.

От състава липсаха ключови фигури като Сеск Фабрегас, Томас Вермален, Робин Ван Перси и доста други основни футболисти.

Наложи се Томаш Росицки да надене капитанската лента на ръката си и да изведе своите съотборници към победата, но тя изглеждаше като мираж за Арсенал.

Мачът започна с превъзходство на Шахтьор (Донецк) през първите няколко минути, но в  10-ата минута малко изненадващо гостите от Лондон откриха резултата.

Автор на гола стана Тио Уолкът, който получи страхотен пас от Джак Уилшър и със страхотен пробив напредна през центъра на терена и без проблеми преодоля стража на домакините Пятов.

След това обаче "миньорите" тотално надиграха Арсенал и само няколко минути след гола Жадсон тресна гредата.

В 28-ата минута логичното се случи и резултатът в срещата бе изравнен. Автор на гола за домакините стана бранителят на Арсенал Иийстманд, който си вкара автогол, засичайки с глава удар на Чигрински.

В следващите минути домакините продължиха да притискат своя съперник и се стигна до 44-ата минута, в която Едуардо оформи крайното 2:1 в този мач.

В ситуацията бранителят на Арсенал Гаел Клиши допусна идиотска грешка и позволи Дарио Сърна да му отнеме топката от краката, след което тя бе центрирана в малкото наказателно поле и за Едуардо не остана нищо, освен да реализира.

През второто полувреме гостите от Лондон постепенно показаха по-добра игра, но това не им помогна да стигнат до гол и в крайна сметка резултатът се запази - 2:1 в полза на Шахтьор.

В другата среща от Група "Н", Партизан допусна срамна домакинска загуба с 0:1 от Брага. Единственият гол в срещата бе дело на Моисес и падна в 35-ата минута.

ШАХТЬОР - АРСЕНАЛ 2:1

0:1 Уолкът 10'

1:1 Ийстмънд 28' автогол

2:1 Едуардо 45'

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК): Пятов, Сърна, Чигрински, Ракитски, Рац, Гай (62 - Алекс Тейшейра), Хюбокан, Жадсон (74 - Дъглас), Едуардо, Вилям, Луиш Адриано (88 - Морено)

АРСЕНАЛ: Фабиански, Ебуе, Силачи, Джуру, Клиши, Ийстмънд (59 - Вела), Уилшър, Уолкът (82 - Еманюел - Томас), Росицки, Насри, Бендтнер (73 - Шамак)

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1