3. Фенербахче изхвърли Локо (Москва) с 1:1 на реванша в горещия руско-турски сблъсък (ВИДЕО+СНИМКИ)

В групата на Локомотив не попадна Дмитрий Тарасов, който си издейства рекордно за клуба наказание с фланелка с лика на Путин

Фенербахче изхвърли Локомотив (Москва) от Лига Европа след 1:1 а реванша от 1/16-финалите в горещия руско-турски сблъсък. „Фенерите” биха с 2:0 в Истанбул преди седмица, а днес се оказаха изоставащи, но изравниха в края и отиват на осминафинал с общ резултат 3:1

Този мач бе наситен с политическо напрежение заради конфликта между Турция и Русия след свалянето на руски военен самолет на сирийско-турската граница. След края на първата среща в Истанбул, халфът Дмитрий Тарасов показа фланелка с лика на Владимир Путин и бе глобен от собствения си клуб Локо (М) с 300 000 евро.

Тарасов днес дори не бе в групата за реванша, а опорният халф от Конго Делвин Н’Динга се контузи рано и бе сменен от Михалик още в 13-ата минута в редиците на домакините.

В 16-ата минута Касаев вкара в мрежата след пас на Миранчук, а голът бе неправилно отменен със засада и Локомотив бе ощетен.

Десният бек на Фенербахче Гьокхан Гьонул също получи травма и бе сменен от Йозбайракли. Докато гостите пренастройваха своята отбрана, руският тим се възползва и Самедов реагира най-бързо след намеса на вратаря Фабиано, за да открие резултата в полза на Локомотив.

Самедов имаше отличен шанс да изравни общия резултат в 72-ата минута, но направи голям пропуск след нова добавка, когато Фабиано спаси удар с глава на втора греда.

7 минути преди края левият бек на турците Хакан Калдъръм центрира от корнер и Мехмет Топал с глава намери далечния ъгъл за 1:1.

Този гол на практика уби интригата, защото на Локомотив вече му трябваха цели три нови гола, за да продължи напред, но не падна нито един и реваншът завърши при реми.