3. Фенербахче категорично надигра Локо (Москва) за 2:0 (ВИДЕО)

Фенербахче категорично надигра Локо (Москва) за 2:0 (ВИДЕО)

"Фенерите" удариха и греда в края, бразилски халф вкара и двата гола в първия 1/16-финал в Лига Европа

Фенербахче взе сериозен аванс от 2:0 над Локомотив (Москва) в първата среща от 1/16-финалите на Лига Европа във врящия котел на „Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул.

Звезди като Нани, Робин ван Перси, Симон Кяер и Бруно Алвеш бяха сред титулярите за турския гранд, но и двата гола бяха на централния халф Жозеф Соуса.

Бразилският страж на Локо (М) Гилерме спаси удар на Ван Перси в 11-ата минута, но Фенербахче продължи да засипва наказателното поле на руснаците с опасни центрирания и в 18-ата минута десният бек Гьокхан Гьонул центрира меко за Соуса, който с глава не остави шансове на сънародника си Гилерме за 1:0.

Гостите изиграха много слаба първа част и в нейния край техният вратар отново спаси след удар на Волкан Сен.

Фенербахче натика Локомотив отново в неговата половина и след почивката в търсене на втори гол. Центриранията пак валяха едно след друго и гостите издържаха до 71-ата минута, когато Еркин овладя вляво в наказателното поле и центрира на втора греда за Жозеф Соуса, който бе оставен сам и този път с крак се разписа за втори път – 2:0.

В дългото добавено време напречната греда спаси Локомотив от трети гол, но задачата на тима на Игор Черевченко да навакса два чисти гола пасив в Москва следващия четвъртък си остава много тежка.