3. Фернандо Торес донесе последната победа за Челси през сезона (ВИДЕО)

Фернандо Торес донесе последната победа за Челси през сезона (ВИДЕО)

„Сините” от Лондон обърнаха Кардиф и завършиха трети във Висшата лига

Челси завърши сезона във Висшата лига с трудна победа. Отборът на Жозе Мориньо  се изправи срещу коравия тим на Кардиф и се наложи с 2:1 в последния кръг на първенството. „Сините” от Лондон стигнаха до пълен обрат в двубоя, след като падаха с 0:1, но головете на Андре Шурле и Фернандо Торес ознаменуваха щастливия край на сезон 2013/14 за своите. Голът за Кардиф бе дело на Крейг Белами.

Така, Челси завърши трети в класирането с актив от 82 точки. Втори остана Ливърпул, който също завърши сезона с победа след обрат над Нюкасъл. Манчестър Сити стана шампион на Англия за четвърти пъти.

Като цяло „сините” показаха по-голямо желание за победата и заслужено се поздравиха с нея. Футболистите на Моуриньо владееха топката 63% от времето и бяха отправили общо 27 удара към вратата на Дейвид Маршал срещу само 10 от страна на съперника.

Двубоят обаче започна по-добре за домакините от Кардиф. В 15-ата минута Грейг Белами откри резултата с плътен удар по земя, който не остави никакви шансове за Марк Шварцер. До края на полувремето отборите си размениха по няколко по-интересни положения, но до повече голове не се стигна. Еден Ацзар имаше отлична възможност да изравни, но изстрелът му беше твърде неточен.

Изравнителният гол падна едва в 71-ата минута, когато талантът на Андре Шурле блесна и с хубав удар в десния ъгъл преодоля Маршъл. Четири минути след това нападателят Фернандо Торес вкара втория гол и увенча с успех всички усилия на съотборниците си.

До края на срещата Челси можеше да направи победата си по-убедителна, но пропуск на Шурле не позволи това да се случи.

Така завърши сезонът за Челси във Висшата лига. Отборът изпусна шансовете си да спечели титлата със загуби и равенства в заключителните моменти от първенството. „Сините” отпаднаха и от Шампионската лига, след като загубиха на полуфинала от Атлетико Мадрид.