3. Фурор на Демба Ба с хеттрик за Бешикташ в Шампионска лига (ВИДЕО)

Фурор на Демба Ба с хеттрик за Бешикташ в Шампионска лига (ВИДЕО)

Бившият нападател на Челси почти сам изхвърли Фейенорд от турнира при успеха с 3:1 в Истанбул

Демба Ба дебютира като титуляр за Бешикташ със страхотен хеттрик при успеха с 3:1 над Фейенорд в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Така сенегалската покупка от Челси на практика сам прати турския гранд в плейофите за влизане в групите на турнира с общ резултат 5:2.

Бешикташ зарадва Олимпийския стадион „Ататюрк” в 28-ата минута с много спорен гол. Пектемек открадна топката отляво и пусна на Демба Ба, който имаше празна врата пред себе си, но падна на земята заедно със защитник и прати падайки към вратата, а Пектемек, който може би беше в засада, гардира топката и тя се търкули зад голлинията, а съдията зачете гол за 1:0.

След почивката резервата на гостите Елвин Ману се подигра със защитник като го финтира с топка над главата му и после се разписа за 1:1. Това даде надежда на Фейенорд, който загуби у дома с 1:2 първия мач.

Демба Ба обаче уби всяка холандска надежда и първо се разписа отблизо след пас на Шахан за 2:1, а 4 минути преди края заобиколи вратаря и сложи точка на спора с нов гол, който оформи хеттрика му за 3:1.

Бешикташ ще играе плейоф за влизане в групите на ШЛ, а Фейенорд насочва усилия към Лига Европа.
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)