3. Гениален Аршавин наказа Атлетико (Мадрид)

Гениален Аршавин наказа Атлетико (Мадрид)

Руснакът вкара изключително труден гол на наводнения терен на "Емирейтс" при победата с 2:1.

Отборът на Арсенал постигна драматична победа с 2:1 над испанския Атлетико (Мадрид) в първия си мач от приятелския турнир „Емирейтс Къп”. Цял мач „артилеристите” мачкаха своя съперник под непрестанния дъжд, но топката така и не влизаше в мрежата на Асеньо. Към края на мача обаче в игра се появи руснакът Андрей Аршавин, който донесе успеха за своя тим с изключително труден гол минута преди края. Въпреки двата си гола обаче, Аршавин бе пренебрегнат за награтата "Играч на мача", която отиде при младия Уилшир.

Началото бе за Арсенал – Ван Перси, Росицки и Бендтнер комбинираха успешно по между си и правеха красиви атаки, които обаче просто нямаше кой да завърши. Атлетико пък от своя страна предимно се защитаваше и разчиташе на контраатаки. „Дюшекчиите” се отчетоха само с едно опасно положение през първата част - при едно изпълнение на ъглов удар Серхио Агуеро игра с глава и нацели гредата, но изстрелът му бе от много малък ъгъл и нямаше как да влезе в мрежата на домакините.

През второто полувреме Арсенал продължи да бъде по-добрият отбор на терена и положенията пред вратата на Асеньо се редяха едно след друго. Бендтнер, Рамзи и Ван Перси изпуснаха от чисти позиции и се наложи 15-ина минути преди края Арсен Венгер да прави тройна смяна. В игра се появиха Фабрегас, Аршавин и Едуардо, които с появилият се малко по-рано Уилшир, правеха каквото си поискат с отбраната на Атлетико.

В 85-ата минута Фабрегас намери Аршавин на далечната греда с отлично центриране, руснакът стреля мигновено с левия крак, стражът на испанците не успя да избие мократа топка и тя се озова в мрежата му за 1:0. Най-накрая Арсенал поведе след толкова много пропуски, но едва ли някой на „Емирейтс” е очаквал, че Атлетико ще изравни само 2 минути по-късно. Младият Пачеко се откъсна сам срещу вратаря на Арсенал и с премерен удар с левия крак възстанови равенството.

След още 1 минути обаче отново си пролича геният на Андрей Аршавин. Руснакът изпревари Асеньо при една висока топка, поведе си дълго коженото кълбо и със шпагат от почти нулев ъгъл мушна топката в мрежата на Атлетико, с което оформи крайното 2:1.

Така Арсенал постигна победа, макар и измъчена, в първия си мач от турнира, на който е домакин. Утре момчетата на Арсен Венгер се изправят срещу шотландския Глазгоу Рейнджърс.