3. Гениален Моуриньо - абсолютен дебютант спаси Реал Мадрид с първото си докосване (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралете" победиха с 2:1 Леванте, Роналдо вкара с аркада, Алваро Мората стана герой, Шаби Алонсо изпусна дузпа

Реал Мадрид успя да победи Леванте с 2:1 като гост в последната среща от 11-ия кръг на Ла Лига. Кристиано Роналдо даде преднина на испанския шампион в средата на първата част, но Анхел изравни след почивката. В края Шаби Алонси изпусна дузпа, но абсолютният дебютант Алваро Мората зарадва Жозе Моуриньо и вкара с първото си докосване в мача за победата с 2:1.

Жозе Моуриньо заложи на Хосе Кайехон в титулярния състав, а Бензема и Игуаин бяха с контузии. Реал Мадрид имаше само две победи от последните си 5 гостувания на Леванте и не бе печелил последните си 3 визити на отбора от Валенсия. В този двубой Специалния доказа за пореден път, че има невероятен усет към играчите и не се страхува да прави каквито си поиска смени.

Още в третата минута Кристиано Роналдо получи удар с лакът в лицето, което отвори лека рана, но лекарите се погрижиха португалската суперзвезда да продължи мача.

Пороят, който цял ден се изливаше над Валенсия, не прости и на играчите, а теренът на места бе превърнат в една голяма локва. Това много затрудняваше Реал Мадрид, а Леванте допълнително предлагаше и много твърд стил на игра.

Късите пасове просто не се получаваха заради водата на игрището и двата отбора се ориентираха към тактика с дълги подавания към нападателите.

В 21-ата минута Роналдо показа, че дъждът не му пречи елегантно да борави с топката. Шаби Алонсо центрира от далечен пряк свободен удар, защитник успя само да избие към Роналдо, който елегантно овладя с бедро и от воле опъна мрежата – 0:1.

Битката в средата на терена продължи, но до паузата нямаше повече работа за вратарите.

На почивката Жозе Моуриньо реши, че Кристиано Роналдо няма какво повече да прави на водната пързалка на „Сиудад де Валенсия” и го замени за Раул Албиол.

Веднага след паузата Хуанлу проби и стреля много силно, но нямаше късмет и топката мина покрай гредата.

В 57-ата минута Пепе скочи най-високо при центриране от корнер, но нацели напречната греда.

След час игра Реал Мадрид имаше нов страхотен шанс да вкара гол, но шансът и гредата пак покриха Леванте.

Корнер отдясно, центрирането попадна на крака на Серхио Рамос, той с гръб към вратата опита да вкара с пета, но кълбото се чукна в Диоп и нацели страничната греда, а после защитник изчисти и спаси домакините.

Минута по-късно пропуските на „кралете” бяха наказани. Обафеми Мартинс отклони ниско центриране към Анхел, който влезе само 7 минути по-рано, и резервата се справи с Пепе, за да прати над Касияс за 1:1 в 62-ата минута.

10 минути по-късно Реал Мадрид получи дузпа за шпагат на Наваро срещу Кайехон в пеналта. Шаби Алонсо стреля в десния ъгъл на вратаря, но Моя разгада изпълнението и блестящо отрази удара.

Минута по-късно Хуанлу едва не изведе домакините напред, но шутира много близо до гредата.

7 минути преди края на редовното време Жозе Моуриньо взе поредното си смело решение. Португалецът извади Месут Йозил и пусна абсолютния дебютант Алваро Мората.

И роденият на 23 октомври, 1992 година нападател му се отблагодари с първото си докосване в мача.

Шаби Алонсо центрира от пряк свободен удар отляво, а Мората с глава елегантно засече към далечния ъгъл за 1:2 и  веднага отиде да сподели радостта с целия щаб на Реал Мадрид.

С победата Реал Мадрид остана на 8 точки зад Барселона. Шампионите са трети с 23 точки, на 5 зад втория Атлетико Мадрид. Леванте има 17 на шесто място.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня