3. Гениален пас на Неймар реши каталунското дерби (ВИДЕО)

Гениален пас на Неймар реши каталунското дерби (ВИДЕО)

Барса надви трудно Еспаньол с 1:0 на "Ноу Камп", Алексис Санчес вкара победния гол след удивителна асистенция на Неймар

Барселона победи Еспаньол с минималното 1:0 в дербито на Каталуния, което откри 12-ия кръг в Примера дивисион. Алексис Санчес вкара победното попадение след гениална асистенция на Нейамр в средта на втората част. Голът даде 11-а победа на шампионите в първите им 12 мача.

Барселона вече има 34 точки на върха и води с 4 пред Атлетико (Мадрид) и 9 пред Реал Мадрид, но двата преследвача имат мач по-малко. Еспаньол е осми с 15 точки.

Тата Мартино спечели първото си „Ел Класико” с 2:1, а сега се оказа победител и в първото си каталунско дерби като наставник на Барса. 159-ото дерби на Каталуния не предложи зрелище, но „блаугранас” все пак взе своето.

Преди мача Барса нямаше загуба у дома в 25 поредни мача във всички турнири и бе спечелил всичките си 5 срещи у дома в първенството този сезон. Еспаньол пък имаше само един успех за последните 6 мача, но той бе срещу мераклията за титлата Атлетико (Мадрид).

Иниеста, Шави и Неймар започнаха като титуляр, а Меси и Алексис Санчес бяха в най-добра форма за отбора на Мартино. Сонг, Сеск и Педро седнаха на пейката.

Алексис се измъкна отляво и опита да намери далечния ъгъл в 7-ата минута, но вратарят Кико Касия се разтегна и изби.

След меле в 15-ата минута последователни удари на Неймар, Меси и Монтоя бяха отразени от защитата на гостите.

Еспаньол не можеше да излезе от собствената си половина, но удържаше без гол.

Единствената възможност за Еспаньол през първата част беше и най-чистото голово положение за целите 45 минути. Грешка  на Дани Алвеш позволи на Виктор Санчес да излезе очи в очи с Виктор Валдес, но с крака стражът на Барса направи страхотно спасяване.

Иниеста щеше да вкара много ефектен гол от воле, но Касия изби удара му.

Секунди по-късно от ждроб Дани Алвеш намери  много добре кълбото, но то срещна ляваат греда и полувремето приключи без голове, макар че Барселона имаше внушителните 80% владения на топката.

И след почивката добрите изяви на вратарят на Еспаньол продължиха. В 53-ата минута Алвеш центрира добре, Меси отклони и вече виждаше как бележи, но Касия отнякъде долетя и изби топката.

След час игра Неймар направи любимия си ход и след пробив по лявото крило, нахлу към наказателното поле и опита да завърти към далечния ъгъл, ала прати само на сантиметри до целта.

Неймар се реваншира в 68-ата минута с гениална асистенция за победния гол. Бразилецът получи пак отляво и след финт подаде между краката на двама бранители за Алексис Санчес, който на втора греда само подложи крак и прати в мрежата за 1:0. Играчите на Еспаньол имаха претенции за засада на чилиеца, но такава не бе маркирана.

Вратарят Касия игра като либеро в 76-ата минута и изчисти пред Неймар при хубав пас на Алексис.

Юношата на Барса Серхио Гарсия можеше да разплаче родния си клуб, но шутът му мина много близо над напречната греда.

До края пасовете на Барса не позволиха на градския съперник да стигне до голово положение и отборът на Херардо Мартино задържа минималната победа.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ