3. Германия громи в Група С, дебютант в тима на Йоги Льов с хеттрик (ВИДЕО)

Германия громи в Група С, дебютант в тима на Йоги Льов с хеттрик (ВИДЕО)

Чехия записа три точки в домакинския мач с Норвегия, Северна Ирландия удари с 4:0 Азербайджан и го измести от 2-ото място

Германия постигна разгромна победа с 8:0 срещу Сан Марино в група С от квалификационния цикъл за Мондиал 2018. Футболистите на Йоаким Льов не срещнаха никаква съпротива при гостуването си и остават на върха в класирането с пълен актив от 12 точки. Срещата мина под диктовката на Германия, а дебютантът Гнабри направи блестящ старт с националната фланелка, отбелязвайки хеттрик.

Срещата на „Стадио Олимпико” в Сервале не започна добре за домакините, които трябваше да се бранят още от първата минута, а в 7-ата защитният им вал се пропука и Германия поведе в резултата. Гюндоган намери в пеналта Кедира, който преодоля бранител, финтира и вратаря и на празна врата прати топката в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно Серж Гнабри отбеляза в дебюта си за националния тим след разбъркване в полето на Сан Марино.

Йонас Хектор в 32-ата оформи класическото 3:0 след пас на Марио Гьотце.

След почивката Германия вкара нови пет гола, с които тотално съкруши аутсайдера в групата Сан Марино.

Джошуа Кимик асистира на Гнабри за второто му попадение в 58-ата, а седем минути по-късно Марио Гьотце задържа до аутлинията и извади към Йонас Хектор, който с точен удар покачи на 5:0.

В 76-ата Гнабри оформи своя хеттрик след асистенция на Мюлер.

Малшансът за Сан Марино продължи, като в 82-ата Стефанели си вкара в собствената врата за 0:7.

Крайното 8:0 оформи Кевин Воланд в 85-ата, отбелязвайки своя първи гол с националната фланелка на Германия.

В друга среща от групата Чехия се наложи с 2:1 над Норвегия. Чехите започнаха добре срещата, а в 5-ата  минута можеха да поведат, но след разбъркване в полето на гостите топката се отби във вратаря и срещна напречната греда.

В 11-ата натискът на домакините даде резултат и Краменчи откри резултата след извеждащо подаване на Крейчи.

Йохансен можеше да върне паритета, но стреля неточно в средата на първата част.

Яроми Жмрал покачи на 2:0 малко след почивката, а малко преди края на срещата Джошуа Кинг даде надежда на гостите намаляйки на 1:2, но до изравнителен гол не се стигна и Чехия стигна до успех с 2:1.

Северна Ирландия пък не даде шанс на втория в групата Азербайджан и след безапелационното 4:0 на собствен терен измести азерите от второто място.

Така лидер в групата остава Германия с пълен актив от 12 точки, Северна Ирландия със 7, колкото има и Азербайджан, Чехия остава на 4-а позиция с 5, а Норвегия заема незавидното предпоследно място с 3 пункта. Сан Марино на дъното все още няма записана точка след 4 изиграни срещи.