3. Германия засрами Италия с 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия засрами Италия с 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бундестима никога не е побеждавал Италия в официален мач, записа първи успех над този съперник от 1995-а

Световният шампион Германия разпиля Италия с 4:1 в контрола на „Алианц Арена” в Мюнхен само три дни след първата си загуба в историята на родна земя след два гола аванс – 2:3 от Англия. Тази вечер обаче обрати нямаше и Кроос, Гьотце, Ектор и Йозил от дузпа вкараха за Бундестима, а в края Ел Шаарави матира Тер Щеген след рикошет за почетния гол.

Любопитно е, че Германия никога не е побеждавала Италия в официален мач и всичките успехи на Бундестима срещу този съперник (вече осем) са в контроли. Мюнхен пък явно е кошмарен град за Джиджи Буфон, който получи четири гола и с екипа на Ювентус срещу Байерн в драматичния осминафинал в Шампионска лига.

Селекционерът на „адзурите” Конте продължи да експериментира със схемата 3-4-3, която донесе много позитиви при равенството 1:1 с европейския шампион Испания, но не такъв бе случаят тази вечер срещу шампиона на света.

Германия се стремеше към първи успех над Италия от юни 1995-а, а в началото Дармиан попречи на Томас Мюлер да излезе сам срещу вратаря, а Буфон спаси шут на Дракслер на близката греда.

В 23-ата минута Мюлер центрира отдясно, Бонучи не можа да изчисти и Тони Кроос от границата на наказателното поле пусна „стреличка” в долния десен ъгъл за 1:0.

Буфон изби фалцов изстрел на Мюлер под гредата. Италия опита да направи нещо и в предни позиции – Инсиние прати високо от воле, но „Скуадрата” сякаш се движеше твърде мудно в средата на терена и от там идваха всички проблеми.

Германия удвои преди почивката чрез нисичкия Марио Гьотце, който дори не трябваше да скочи, за да засече центрирането на Мюлер за 2:0.

След паузата Монтоливо шутира покрай целта след хубав пас на Инсиние. После обаче Бонучи се подхлъзна и контузи като последен в зашита, Дракслер се откъсна сам и подаде на Йонас Ектор и бранителят на Кьолн вкара на празна врата първия си гол с екипа на Маншафта
– 3:0.

Бонучи остана да лежи и беше изнесен  на носилка.

Нещата станаха още по-срамни за Италия, когато нова грешка в защита позволи на Руди да се откъсне срещу Буфон и 38-годишният вратар го спъна за дузпа. Съдията пожали Буфон, защото това бе нарисуван червен картон, но Йозил не го пожали и покачи на 4:0 от бялата точка.

Италия стигна до почетен гол в 82-ата минута чрез резервата Ел Шаарави, чийто удар се отклони от съотборника му в Рома Антонио Рюдигер и спря в мрежата зад Тер Щеген – 4:1.

Към края гостите можеха да направят загубата си и по-почетна, но пропуски направи Стефано Окака.

На Евро 2016 Германия е в група с Украйна, Полша и Северна Ирландия. Италия е в една група с Белгия, Швеция и Ирландия.