3. Геройски Кембридж удържа Манчестър Юнайтед във ФА къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Геройски Кембридж удържа Манчестър Юнайтед във ФА къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът от четвъртото ниво на английския футбол стигна до 0:0, „червените дяволи” със сериозни пропуски

Кембридж показа завиден колективен дух и удържа срещу Манчестър Юнайтед в двубой четвъртия кръг на  турнира за Купата на Футболната асоциация. Двубоят се проведе на стадион „Аби”, чийто капацитет от 8000 души бе изпълнен до край, и отборът от четвъртото ниво на английския футбол стигна до равенство 0:0 срещу именития си съперник, който разполага с многомилионна селекция. Така, срещата ще трябва да се преиграе на стадион "Олд Трафорд".

Домакините имаха своите възможности да изненадат неприятно „червените дяволи”, но по-сериозните пропуски бяха направени от отбора на мениджъра Луис ван Гаал. Футболистите на Юнайтед играха почти през цялото второ полувреме в половината на съперника си, но така и не намериха верния път към вратата, пазена от Крис Дън.

Възпитаниците на холандския специалист владееха впечатляващите 75% топката от игровото времена и имаха общо 16 удара към вратата, като шест от тях бяха в очертанията, докато футболистите на Кембридж нямаха нито един точен удар за целия мач.

Отборът на Кембриж определено заслужи адмирациите си и най-вече уважението на съперника си. Още в 7-а минута след центриране в наказателното поле Том Елиът надигра Фелайни, но, за щастие на Де Хея, не успя да играе с топката и тя излезе в аут. Малко след това Фил Джоунс трябваше да спира с шпагат Кайкай в наказателното поле, който бе изпуснат и навлезе остро.

Първата по-добра възможност за Юнайтед стана в 10-ата минута. Тогава Дейли Блинд отправи силен удар от малък ъгъл, но Крис Дън следеше ситуацията и изби в корнер.

Гостите разчитаха много на статични положения, които създадоха не малко грижи гостите от Манчестър Юнайтед, а освен това дебнеха всяка тяхна грешка. В 20-ата минута напрежението пред вратата на „червените дяволи”. Се покачи. Джоунс не сполучи при паса си, който беше пресечен точно пред наказателното поле, но футболистът на Кембридж си поведе твърде силно и кълбото излезе в аут.

В 31-ата минута домакините направиха невероятен пропуск. След изпълнение на ъглов удар настана разбъркване в наказателното поле, след което Джош Колсън нанесе удар с глава от около 2-3 метра, но прати топката над горната греда. Отново Юнайтед прояви слабост при статично положение.

Две минути преди края Ди Мария отправи силен удар от пряк свободен удар, но топката профуча покрай лявата греда.

Второто полувреме започна с опасен удар на Янузай, но Дън бе покрил ъгъла си и спаси. За разлика от първото полувреме, през втората част домакините се прибраха в половината си и разчитаха предимно на контраатаки, докато Юнайтед владееше напълно инициативата, но трудно стигаха до чисти голови положения.

В 60-ата минута отборът на Кембридж имаше претенции за дузпа. Тогава Валенсия осъществи контакт с  Елиът при центриране в наказателното поле, но съдията правилно не посочи бялата точка.

Фалкао бе в основата на един от наистина сериозните пропуски на гостите. Той бе изведен от Карик, но Крис Дън излезе навреме и успя да парира удара на колумбиецът.  В 71-ата минута влезлият като резерва Робин ван Перси направи също невероятен пропус. Холандецът бе изведен в наказателното поле, той стреля силно от движение, но прати топката над горната греда.

В 83-ата минута Фил Джоунс спаси отбора си от късен гол. Топката бе центрирана в наказателното поле към Том Елиът, но бранителят на Юнайтед го изпревари и с глава изби в корнер.

След последния съдийски сигнал целият стадион, заедно с отбора на Кембридж, избухна в луда радост.