3. Гол и асистенция на Кристиано дадоха 3 точки аванс на Реал на върха (ВИДЕО)

Гол и асистенция на Кристиано дадоха 3 точки аванс на Реал на върха (ВИДЕО)

"Кралете" биха Леванте с 3:0 у дома и взеха предимство в битката за титлата

Реал Мадрид се върна на върха в Испания след категорично 3:0 у дома над Леванте в 27-ия кръг на Примера. Кристиано Роналдо допринесе с гол и асистенция в началото на двете полувремена, а гостите си вкараха автогол в края.

В класирането Реал се откъсна с 3 точки пред Атлетико Мадрид и с 4 пред шампиона Барселона.

Леванте влезе в мача със само един допуснат гол в последните си 5 срещи, но на „Сантяго Бернабеу” отбраната на валенсианци се пропука.

Роналдо тества рефлексите на вратаря Кейлор Навас с воле с левия крак, но нямаше прошка в 11-ата минута. Ди Мария центрира от корнер и португалската звезда скочи най-високо, за да вкара с глава 38-ия си гол за сезона във всички турнири през сезона за 1:0.

Андреас Иваншиц изпусна първата добра възможност за Леванте като стреля в аут вътре в наказателното поле. Навас изби удар на Бензема отблизо пред другата врата.

Ди Мария стреля неточно от дистанция, а Навас продължи да спасява и отрази удар с глава на Бензема над гредата.

Роналдо се оказа асистент за втория гол в началото на втората част. Марсело се измъкна от Наваро, нагласи на десния си крак и простреля Навас за 2:0 с първия си гол в Ла Лига от януари 2012-та.

Бензема отново накара вратаря да спасява, а Леванте остана с 10 души след втори жълт картон на Наваро за закъсняла намеса срещу Ронадо в гръб след 64 минути игра.

9 минути преди края Марсело центрира остро и накара Карабелас да си вкара автогол при опита да изчисти за крайното 3:0

„Кралете” са лидери с 67 точки, Атлетико има 64, а Барселона – 63. Леванте е на 9-та позиция с 36 точки.

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ