3. Гол шедьовър на Жиру вдъхнови Арсенал за първи успех през 2017-а (ВИДЕО)

Гол шедьовър на Жиру вдъхнови Арсенал за първи успех през 2017-а (ВИДЕО)

"Топчиите" се наложиха с 2:0 над Кристъл Палас в първото лондонско дерби за годината

Арсенал стартира новата година с победа в домакинския си мач срещу Кристъл Палас. „Топчиите” нямаха сериозна съпротива в последния мач от XIX кръг и взеха трите точки след чиста победа с 2:0. Оливие Жиру даде сериозна заявка за гол на годината след феноменално изпълнение в 17-ата минута, а Алексис Санчес оформи крайния резултат в първото лондонско дерби за 2017 година.

Очаквано домакините владееха инициативата през 90-те минути на двубоя игран на „Емирейтс”. Прострелно центриране в 6-ата минута на Монреал можеше да се превърне в голова асистенция, но Жиру пропусна от няколко метра да засече, като същото направи и Санчес.

Далечен удар на Санчес премина опасно близо до страничния стълб, а Айоби също пробва да открие резултата от дистанция, но стреля във вратаря.

В 17-ата минута резултатът бе открит след гол на  Жиру, който наподобяваше изпълнението на Мхитарян от Манчестър Юнайтед в мача срещу Съндърланд . Домакините организираха бърза контраатака, Алексис Санчес проби на левия фланг и центрира към французина, който нанесе акробатичен  удар с пета, топката срещна напречната греда и влетя в мрежата, вдигайки на крака близо 60 хиляди фена на „Емирейтс”.

Лукас Перес можеше да удвои след пас на Айоби, но не овладя добре и подари топката на Уейн Хенеси.

В добавеното време Санчес получи подарък от отбраната на Палас, но би във вратаря.

С немалко късмет домакините стигнаха до втори гол в 56-ата минута. Монреал проба пас по земя, но Скот Даун изби. Топката попадна в Айоби, който с глава насочи към вратата, Джоел Уорд опита да изчисти от голлинията, но кълбото се отби в напречната греда и влезе за 2:0.

Кристъл Палас също имаше своите шансове за гол, но Петър Чех показа класата си и опази мрежата си суха.

В последните минути на двубоя Хенеси отрази опасни удари на Санчес и резервата Рамзи.

След победата Арсенал измести Тотнъм от третото място и е на 9 точки от лидера Челси и на 3 от Ливърпул. Кристъл Палас, който бе воден в двубоя от новоназначения Сам Алардайс, заема след 19 изиграни мача 17-о място.