3. Голoве от засада и рикошет оставиха ПСЖ в играта срещу Барселона (ВИДЕО)

Голoве от засада и рикошет оставиха ПСЖ в играта срещу Барселона (ВИДЕО)

"Принцовете" издрапаха до 2:2 с Барса, Меси се контузи

Отборът на Пари Сен-Жермен успя да стигне до късно равенство 2:2 срещу Барселона в първия четвъртфинал между двата тима в Шампионската лига и така запази шансове за класиране в следващата фаза. Срещата се игра на стадион "Парк де Пренс", а реваншът на "Камп Ноу" е следващата седмица.

Като цяло двубоят бе доста интересен, с положения и пред двете врати, като не липсваха спорни и напрегнати моменти.

Лионел Меси откри резултата в 37-ата минута, след което получи травма и напусна на полувремето. В 79-ата минута "принцовете" стигнаха до равенство 1:1 след гол от засада на Ибрахимович, а 10 по-късно каталунците излязоха отново напред след точно изпълнена дузпа на Шави. В даденото от рефера продължение пък, Матуиди оформи крайното 2:2 след рикошет в крака на младия бранител на "блаугранас" Марк Бартра.

Иначе мачът стартира с отлична възможност за домакините, след като Лавеци бе изведен в наказателното поле, ала шутът му срещна дясната греда на Валдес.

Последва неточен удар на Шави, но като цяло французите бяха по-опасни от своя опонент в началните минути. В 12-ата Алек засече неточно с глава центриране на Бекъм от корнер, а 2 по-късно удар на Пасторе от дистанция бе отразен без проблеми от Валдес.

В 18-ата минута стражът на Барселона направи много хубаво спасяване, макар и в обсега му, след като Ибрахимович шутира силно по земя от фаул.

Постепенно Барса овладя инициативата и в традиционния си стил с множество пасове, испанците започнаха да приспиват противника си. В 22-ата минута Иниеста опита красив удар от границата на наказателното поле към далечния ъгъл, пропусна целта за малко.

Така дойде 37-ата минута, когато след един корнер отбраната на ПСЖ изчисти кълбото в центъра на терена, където Алвеш овладя и със страхотен пас с външен фалц изведе Меси в наказателното поле, където аржентинецът засече с левия крак в обратния ъгъл и направи безпомощен Сиригу за 1:0.

В края на полувремето Бълхата можеше да удвои аванса на своите, ала ударът му премина няколко сантиметра над напречната греда.

След това положение Меси получи разтежение и до края на полувремето стоеше край страничната линия, като не участваше в играта.

На почивката той бе заменен, което се отрази на атакуващия стил на каталунците през втората част. Те продължиха да владеят инициативата, но атаките им вече не бяха толкова остри, а французите опитваха всяка изгодна възможност да притискат отбраната на "блаугранас".

Все пак до средата на полувремето Барса имаше няколко хубави положения за гол, но Алексис Санчес на два пъти пропусна да се разпише от страхотни позиции.

В 71-ата минута бившият бранител на Барселона Максуел опита късмета си от малък ъгъл, ала Валдес спаси, а 6 по-късно Ибрахимович, останал очи в очи със стража на гостите, не успя да го преодолее.

Така се стигна до 79-ата минута, когато "принцовете" все пак съумяха да стигнат до равенството. Тогава Тиаго Силва засече с глава центриране от фаул, топката срещна дясната греда на Валдес и отиде в непокрития Ибрахимович, който от няколко метра с левия крак възстанови статуквото. На повторенията след това обаче се видя, че шведът е в солидна засада при удара на Силва.

Тук ПСЖ се вдигна в атака и при една контраакция в 89-ата минута Санчес бе изведен сам срещу Сиригу, финтира го и се наложи стражът да го фаулира, заради което главният рефер Волфганг Щарк отсъди дузпа в полза на Барса, която бе реализирана хладнокръвно от Шави за 2:1.

В самия край на даденото от съдията продължение на мача французите отново се домогнаха до равенството. Ибрахимович свали с глава едно центриране отдясно за Матуйди, който шутира от границата на пеналта, топката се отклони в крака на резервата Бартра, заблуди Валдес, който макар и да докосна кълбото не успя да спре пътя му към мрежата и така бе оформено крайното 2:2.

Реваншът на "Ноу Камп" е следващата седмица.

Постекоглу: Страхотно представяне