3. Голямо треперене и гол от дузпа пратиха Ливърпул напред в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци победиха Аугсбург с 1:0 на реванша с гол на Милнър от ранна дузпа

Голямо треперене падна на „Анфийлд”, но Ливърпул успя да се класира за осминафиналите в Лига Европа след 1:0 над Аугсбург на реванша. Гол на Милнър от дузпа в 5-ата минута прати мърсисайци напред в турнира след 0:0 в първия мач в Германия.

Тази вечер Юрген Клоп изненадващо пусна Лукас Лейва като централен защитник на мястото на Коло Туре, а в атака разчиташе на Коутиньо, Фирмино и Стъридж.

Началото бе повече от добро за мърсисайдци. Доминик Кор игра с ръка в наказателното поле на Аугсбург след корнер и френският рефер Клемен Тюрпен даде дузпа, въпреки протестите на гостите. Джеймс Милнър вкара от бялата точка с нисък удар, а вратарят Хитц позна ъгъла, но не успя да спаси.

Филипе Коутиньо накара Хитц да спасява с крак в 23-ата минута, а Миноле за първи път се намеси в мача след далечен изстрел на Стафилидис към долния ъгъл. Хитц отново бе на висота в 29-ата минута и изби над целта удар на Фирмино след ниско подаване на Морено от лявото крило.

Ужасен пас назад на Лукас Лейва изведе Каюби сам срещу Миноле, бразилецът заобиколи вратаря, но си затвори ъгъла и не успя да намери мрежата и „Анфийлд” отдъхна.

Пред другата врата Коутиньо пусна за Стъридж в наказателното поле, а нападателя нацели близката лява греда.

Втората част започна с нов пропуск на Даниел Стъридж, който би на сантиметри от гредата след още едно добро подаване на Стъридж. Клоп замени Стъридж и пусна Ориги в 66-ата минута, а Бобадия засили атакуващата мощ на германците.

Хитц успя да избие едно центриране току пред Фирмино, а после бразилецът получи в наказателното поле, прехвърли над защитник и Хендерсън връхлетя върху топката през центъра, но от няколко метра би слабо и Хитц отрази за пореден път.

Клоп извади Коутиньо 10 минути преди края и това разстрои играта на „червените”, които трепериха доста в последните минути.

Резервата Ян Моравек прати много близо до целта след добра работа на Каюби, а в 86-ата минута Моравек пусна по земя за Каюби пред вратата, но кариоката не успя да прати отблизо в мрежата, а „Анфийлд” бе притихнал в тревога.

Левият бек Стафилидис виждаше как изравнява от пряк свободен удар, но фалцовият му удар над стената само облиза дясната греда и излезе в аут за облекчение на Миноле, който бе преодолян.

Голямото треперене продължи и в 5-минутното продължение, но Бобадия стреля силно над вратата и Ливърпул оцеля, за да продължи напред към осминафиналите.