3. Грандиозен Реал Мадрид помете Шалке с 6:1 по пътя към "десетата" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Грандиозен Реал Мадрид помете Шалке с 6:1 по пътя към "десетата" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо, Бейл и Бензема унижиха Шалке с по два гола на неговия "Фелтинс Арена"

Реал Мадрид унижи Шалке с 6:1 в Гелзенкирхен и реши интригата в осминафиналния сблъсък на Шампионска лига още след първата среща. Трите звезди на Реал в атака - Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема оформиха разгрома на „Фелтинс Арена” с по два гола на сметката си. В добавеното време Хунтелаар донесе поне някаква утеха за феновете на домакините с почетен гол.

Така „кралете” предрешиха изцяло крайния изход и започнаха елиминациите в Шампионска лига точно така, както и започнаха цялата надпревара – с 6 гола като гост. Толкова вкараха те и при гостуването на Галатасарай в групите, което пак завърши 6:1.

Кристиано Роналдо се завърна след 3 мача наказание в Испания, а Карло Анчелоти пусна всичко най-добро и разчиташе на Бейл и Бензема до него в предни позиции. Клаас Ян Хунтелаар водеше атаката на „миньорите” срещу бившия си клуб. Дракслер и Хьоведес бяха възстановени от контузии и започнаха като титуляри.

„Белия балет” бе считан за фаворит и напълно оправда този свой статут по пътя към търсенето на мечтаната 10-та европейска титла.

Реал Мадрид имаше само една победа от последните си 25 гостувания в Германия, но беше в прекрасна форма с 15 успеха от последните 16 срещи във всички надпревари.

Испанците овладяха контрола над средата на терена и започнаха да плетат атака след атака.

Бейл опита двойно с Роналдо на десния фланг, но топката попадна точно на крака на Бензема след петичка на Роналдо и френският стрелец не губи време да я прати в мрежата за 1:0 още в 13-ата минута. Асистенцията остана за Кристиано, а попадението беше под номер 105 за Реал този сезон.

Веднага след центъра топката бе центрирана в наказателното поле на Реал, Дракслер засече от воле, но Касияс буквално излетя и направи страхотно спасяване.

Реал удвои след магически гол на Гарет Бейл. Бензема пое на десния фланг и пусна по земя за Бейл, който като на слалом мина между Сантана и Колашинац и стреля в десния ъгъл, топката се удари в гредата и навести мрежата за 2:0 след 21 минути.

11 минути по-късно Роналдо приспа защитниците с няколко прескачания на топката и пусна куршум към вратата, но топката се отби в гредата на слисания Ралф Фаарман.

Феновете на Реал усетиха, че техните момчета се забавляват на терена и още преди почивката започнаха да викат „Оле” след всеки успешен пас на играещите с резервния си оранжев екип „крале”.

Ди Мария намери Роналдо при бърза контра, но този път вратарят излезе и успя да избие удара на носителя на „Златната топка”. В добавеното време Фаарман още веднъж спаси след удар на Роналдо.

Ако първата част беше лоша за Шалке, то втората се превърна в унижение за „кралскосините”.

В първите 5-6 минути на втората част „миньорите” започнаха по-надъхано и атакуваха, но Реал бързо ги отказа от всяка мисъл за обрат или дори достойна загуба.

Бейл извади встрани за Роналдо, който елиминира с финт Жоел Матип и прониза далечния ъгъл за 3:0 в 52-ата минута.

Домакините тотално се предадоха. Само 5 минути по-късно Бензема направи простичко двойно подаване с Роналдо, който му върна с пета, и излязъл сам срещу вратаря, французинът лесно заобиколи Фаарман и направи 4:0.

Реал свали оборотите и въпреки това стигна до пети гол в 69-ата минута. Серхио Рамос се включи в халфовата линия и даде чудесен пас за непокрития Бейл, който напредна и намери долния ляв ъгъл на излезия да го пресреща вратар за 5:0.

После дойдоха смените, но Шалке бе безвъзвратно загубен и отчаян в този сблъсък и Фаарман предотврати шести гол след удар на Роналдо право в центъра.

Шестият гол обаче дойде в 89-ата минута. Шалке сгреши елементарно, Бензема намери Роналдо и най-добрият играч в света за 2013-та оформи своя хеттрик за 6:0 като заобиколи вратаря и вкара.

В добавеното време Клаас Ян Хунтелаар все пак върна един гол и донесе малка утеха на Шалке с почетно попадение за 1:6. Попадението бе много красиво - Фукс центрира меко отляво и Хунтелаар от въздуха намери с бомбено воле под гредата.

Протоколният реванш е на 18 март, вторник, на „Сантяго Бернабеу”.

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ