3. Хичо избухна с хеттрик за новия си тим в Турция

Хичо избухна с хеттрик за новия си тим в Турция

Българинът в основната на успех на борещия се оцеляване Самсунспор над фаворита Ризеспор

Българинът Николай Димитров отбеляза хеттрик за своя Самсунспор, наложил се с 4:0 над борещия се за промоция Ризеспор в 22-я кръг от втора турска дивизия.

Българинът, който премина в редиците на Самсун в средата на месец януари, започна головата си серия още в шестата минута на мача.

Той добави още едно попадение за новия си клуб в 28-та, с което двата тима се оттеглиха на почивка при два чисти гола аванс в полза на Самсунспор.

Муса Йълмазер покачи на 3:0 само три минути след подновяването на играта, а Димитров оформи своя хеттрик 19 минути преди последния съдийски сигнал.

Благодарение на победата над Ризеспор, Самсунспор се откъсна на четири точки от Гьозтепе в битката за оцеляване във второто ниво в Турция. Ризеспор остава четвърти и в зоната на плейофите, с две точки изоставане от лидерите Манисаспор и Кайзери.

Постекоглу: Страхотно представяне