3. Испания с късметлийска победа край Босфора – 2:1

Испания с късметлийска победа край Босфора – 2:1

Европейският шампион Испания не може да спре да побеждава. ” Ла Фурия Роха” спечели с 2:1 като гост на Турция, в мач от пета квалификационна група.

Европейският шампион Испания не може да спре да побеждава. ” Ла Фурия Роха” спечели с 2:1 като гост на Турция, в мач от пета квалификационна група. Мачът край Босфора бе много интересен, като домакините поведоха чрез Семих Сентюрк в 26-ата минута, Чаби Алонсо спаси Испания от загуба след точно реализирана дузпа в 63-ата, а гол на Риера в добавеното време попари тима на Фатих Терим.

Двубоят в Истанбул започна равностойно, като никой от двата тима не смееше да атакува. Постепенно обаче домакините се втурнаха в атаки и в 23-ата минута Семих откри след положение, в което останаха съмнения за засада. Топката бе изсипана в полето пред Касияс, където Тунджай излезе зад защитата и подаде към нападателя на Фенербахче, за когото не бе проблем да реализира – 1:0

След този гол испанците започнаха да притесняват по-често Волкан, но стражът се намеси много добре на няколко пъти. В 63-ата минута обаче той боксира лошо топката след центриране, тя се озова в нападател на съперника, а Юзюлмеш я спря с ръка пред вратата. За Чаби Алонсо не бе трудно да отбележи и гостите се върнаха в мача – 1:1.

В минутите до края домакините заслужаваха да стигнат до победата, но Семих изпусна две чисти положения, а в 89-ата минута Сабри от 3 метра не успя да насочи топката в мрежата на Касияс. Буквално в следващата атака груба грешка на защитник в „червено” позволи на Дани Гуиса да пробие по десния фланг и да центрира по земя към Алберт Риера, който донесе шеста победа от шест мача за Испания.

Селекцията на Дел Боске вече има пълен комплект от 18 точки, а Турция има 8 точки от 6 мача и загуби доста от шансовете си поне за бараж.

ТУРЦИЯ - ИСПАНИЯ 1:2