3. Капитанско равенство в сблъсъка между шампиона Челси и Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Капитанско равенство в сблъсъка между шампиона Челси и Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джон Тери и Стивън Джерард бяха точни на „Стамфорд Бридж” за крайното 1:1, край на надеждите на мърсисайдци за топ 4

Челси и Ливърпул завършиха при равенство 1:1 в дербито от 36-ия кръг на Висшата лига. Отборът на мениджъра Жозе Моуриньо, който вече е шампион, изигра силно първо полувреме, но през второто даде изцяло инициативата на мърсисайдци, който можеха да се поздравят и с успех на стадион „Стамфорд Бридж”. Точни бяха капитаните на двата състава Джон Тери и Стивън Джерард.

С точката Ливърпул събра 62 в своя актив, заемайки петото място, на шест от четвъртия Манчестър Юнайтед, като изгуби шансове за топ 4. Арсенал пък си осигури мястото в Шампионската лига.

Преди началото на срещата футболистите на Ливърпул отдадоха необходимото уважение на домакините и направиха шампионски шпалир на „сините”.

Португалският наставник на лондочани пусна в игра няколко футболисти, които не попадат често сред титулярите в тима му като Рубен Лофтъс-Чийк, Джон Оби Микел, Филипе Луиш и Лоик Реми.

Резултатът бе открит още в петата минута на двубоя. Сеск Фабрегас центрира от ъглов удар и в наказателното поле Джон Тери се оказа най-правилното място, пращайки топката в долния десен ъгъл. Това бе негов 39-и гол и така стана най-резултатният защитник в първенството.

Двата отбора предложиха приятен атакуващ, динамичен и приятен за окото футбол. След попадението съперниците си размениха няколко опасни положения, но Симон Миньоле и Тибо Куртоа действаха стабилно.

В 44-ата минута равенството бе въставането. Джордан Хендерсен центрира от корнер, на далечната греда Стиви Джи бе оставен непокрит и с глава се разписа.

През второто полувреме отборът на Ливърпул игра много по-активно и с по-голямо желание от своя съперник и футболистите на мениджъра Брендън Роджърс създадоха повечето по-интересни положения. Фелипе Коутиьо, Адам Лалана и Рахим Стърлинг създадоха много грижи на „синята” защита, но Куртоа успя да опази вратата си от още попадения.

В заключителните минути феновете на Челси започнаха да пеят шампионски песни и да развяват шалчета с надпис „шампиони”.