3. Късен гол на Лисандро Лопес донесе победата на Лион срещу Монпелие

Късен гол на Лисандро Лопес донесе победата на Лион срещу Монпелие

Олимпик спечели трудно с 2:1 като гост

Отборът на Олимпик Лион постигна трудна победа като гост на Монпелие в мач от 16-ия кръг на френската Първа лига. Двубоят завърши 2:1 в полза на водения от Клод Пюел тим, а двете попадения отбеляза Лисандро Лопес.

Още в самото начало на срещата падна и първият гол. Той бе във вратата на Монпелие и бе дело на португалеца. Лопес се озова във вратарското поле и с десния крак прати неспасяемо кълбото във вратата на домакините.

До полувремето нов гол не падна, а през втората част имаше доста ситуации пред вратата на Лион и в 80-ата минута Монпелие все пак успя да изравни. Автор на попадението бе Емир Спахич, който от около три метра забоде топката в долния ляв ъгъл с глава и възстанови равенството.

По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши при резултат 1:1, но Лисандро Лопес не бе казал последната си дума. В четвъртата минута на даденото от главния съдия продължение нападателят на Лион стреля от границата на вратарското поле с левия крак в долния ляв ъгъл на вратата на домакините и по този начин донесе победата на домакините.

След успеха Лион се изкачи на 3-ата позиция и вече е с актив от 26 точки. Монпелие е на 9-ото място с 24.