3. Катания се подигра с Палермо в дербито на Сицилия (видео)

Катания се подигра с Палермо в дербито на Сицилия (видео)

Божинов влезе като резерва при уникален резил на Парма

Отборът на Катания разгроми Палермо в домакинския си мач от 31-ия кръг на италинската Серия А. Тимът от „Стадио Енио Тардини”  постигна категорична победа с 4:0 в дербито на Сицилия и по този начин се отдалечи от зоната на изпадащите.

През първата част нямаше попадения, но ситуациите все пак не липсваха. Абел Ернандес пропиля първата възможност за гостите в 5-ата минута, след като стреля към Мариано Андухар, но изстрелът му се оказа прекалено неточен и премина над вратата.

Играчите на Палермо продължиха да са по-активни и последваха нови пропиляни положения. Главни виновници за това гостите да не водят в резултата бяха Ернандес и Бачинович, които не успяха да преодолеят Андухар. След ударите на футболистите на Палермо, топката така и не попадаше в мрежата на Катания и нулевото равенство се запазваше. Единствената по-сериозна ситуация, която пропиляха домакините, бе в първата минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме, когато Матиас Шелото стреля към Салваторе Сиригу, но не намери рамките на пазената от стража врата.

През втората част Катания изригна и отбеляза четири попадения. В 48-ата минута Федерико Балцарети си отбеляза нелеп автогол и по този начин даде преднина на противниковия тим в дербито на Сицилия. Гостите от Палермо се опитаха да отвърнат на удара, но в 61-ата минута бяха наказани, след като Гонсало Бергесио направи преднината на тима си по-солидна. Халфът на домакините бе изведен в наказателното поле на Сиригу и преодолявайки го, направи резултата 2:0.

В 67-ата минута предимството на Катания стана класическо, след като Пабло Мартин Ледесма от близко разстояние се разписа и по този начин реши всичко в мача.

Крайното 4:0 бе оформено в 76-ата минута. Симоне Песке отправи хубав изстрел към Салваторе Сиригу, а вратарят на гостите не успя да отрази и така получи четвърти гол в мрежата си.

Успехът даде глътка въздух на Катания и го отдалечи от опасната зона, отпращаща към Серия Б. След победата отборът има 35 точки и е на 14-ото място в подреждането. Палермо записа шеста загуба в последните си седем мача и се смъкна до 8-ата позиция, където има 43 точки.

Парма на Валери Божинов пък се изложи пред собствена публика, след като загуби с 1:2 срещата си с почти сигурно изпадналия Бари. Гостите на два пъти успяха да излязат да поведат в резултата и в крайна сметка си тръгнаха с трите точки. Българинът се появи в 68-ата минута, но не успя да спаси тима си от поражението.

Резултатът бе открит в 64-ата минута от Алесандро Париси, който от пряк свободен удар не остави никакъв шанс на Антонио Миранте. Парма изравни чрез Амаури в 81-ата. Гостите от Бари обаче успяха да си тръгнат като краен победител, след като във втората минута на даденото от съдията продължение на срещата Едгар Алварес прати за втори път кълбото във вратата на домакините и по този начин донесе първа победа на Бари от 12 мача.

Загубата отрежда на Парма 16-ото място, където тимът на Валери Божинов има 32 точки и се намира само на две от зоната на изпадащите. Бари е последен с 20 и въпреки днешната победа, почти сигурно ще играе в Серия Б през следващия сезон.