3. "Катеначо Сасуоло" удържа Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Катеначо Сасуоло" удържа Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червено-черните" стигнаха само до хикс на "Сан Сиро"

Милан се издъни у дома и завърши 1:1 със Сасуоло в последния мач от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и на практика се сбогува с надеждите си, че ще може да си спечели правото на участие в Шампионската лига следващия сезон.

Любопитен факт е, че това беше първо равенство между двата тима в историята им- До този момент победата бе отивала пет пъти на сметката на “росонерите”, а “неровердите” се бяха поздравявали с четири успеха над именития си съперник.

Mилан беше по-активният тим, но гостите, които се борят да не изпаднат, се затвориха и не позволяваха на нападателите в “червено-черно” да създават главоболия на вратаря Консили. След около половин час игра обаче стражът на Сасуоло трябва да се намесва на два пъти след удари към вратата му. В 34-ата и Сасуоло създаде опасност, като Джанлуиджи Донарума се намеси с крак след изстрел отдалеч на Матео Политано.

През второто полувреме ситуацията на терена остана същата. Милан играеше по-активно, докато гостите се браенха с всички сили, за да спечелят скъпоценната за оцеляването им точка. Дженаро Гатузо Андре Силва и Никола Калинич в търсене на свежест в предни позиции. Играчите на Милан опитваха да преодолеят сгъстената отбрана Сасуоло с удари отдалеч, като късметът си пробваха Хакан Чалханоолу, Сусо и дори Леонардо Бонучи, който също излезе в предни позиции.

20 минути час преди края се стигна до изключителна опасност пред вратата на Милан, но Донарума спаси, а впоследствие се оказа, че футболистът на Сасуоло, нанесъл удара, е бил в засада. В 75-ата минута обаче младият вратар на “росонерите” беше безпомощен. Матео Политано бешеи зведен зад защитата на Милан и с хубав ударя отправи в далечния ъгъл за 1:0. Голът сякаш даде крила на гостите, които продължиха да атакуват, вместо да се приберат да пазят гола.

В 83-ата минута Калинич беше намерен с центриране пред вратата, но ударът му с глава мина встрани.

В 85-ата минута обаче хърватинът се реваншира за пропуска си след подаване от Матео Мусакио. В добавеното време Калинич отново се извиси над всички и стреля с глава, но Консили спаси.

В драматичните заключителни минути Милан атакуваше с всички сили, но Консили успя да опази вратата си и в крайна сметка гостите си тръгнаха с ценна точка от “Сан Сиро”.

Милан пък не успя да съкрати изоставането си от заветното четвърто място в класирането, което в момента заема Рома с 60 точки. “Росонерите” са шести с 52. Сасуоло пък е 14-и с 30.