3. Кайзерслаутерн се измъкна от опасната зона с драматичен успех над Фрайбург, Мицански влезе в края

В друг мач от кръга класиралият се за ¼-финалите на Шампионска лига тим на Шалке 04 стигна до драматична победа с 2:1 над гостуващия Айнтрахт Франкфурт

Съставът на Кайзерслаутерн записа домакински успех над Фрайбург с 2:1 в мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига и по този начин се измъкна от зоната на изпадащите.

Българският нападател на „червените дяволи” Илиян Мицански се появи в игра в 80-ата минута, при резултат 1:1, а десет минути след това съотборниците му стигнаха до решителното попадение, донесло им успеха.

В автор на два гола се превърна нападателят на домакините Адам Немец, който се разписа по веднъж и в двете врати. Словакът първо вкара в своята още в 21-ата минута и така даде преднина на гостите, но 13 минути по-късно се реабилитира с попадение в съперниковата врата и така изравни резултата.

Именно Немец отстъпи своето място на Мицански в 80-ата минута, а в последната, 90-а, другият нападател на тима – Ервин Хофер, вкара за 2:1 и по този начин донесе безценните три точки на своите, с които те събраха 28 и вече се намират на 12-ата позиция във временното класиране.

В друг мач от кръга класиралият се за ¼-финалите на Шампионска лига тим на Шалке 04 също стигна до драматична победа с 2:1 над гостуващия Айнтрахт Франкфурт.

Момчетата на Феликс Магат грабнаха трите точки с гол на гръцкият нападател Ангелос Харистеас, който записа дебют с екипа на „кралско сините” и се разписа буквално с първото си докосване до топката.

Преди това испанският халф Хосе Хурадо бе дал преднина на домакините от Гелзенкирхен с попадение от дузпа в самия край на първата част, а в 70-ата минута гръцкият бранител на гостите от Франкфурт Георгиос Цавелас изравни резултата, като по този начин прекъсна негативната серия на своя тим, който бе вкарвал гол точно от 793 игрови минути.

В 83-ата минута обаче на терена се появи дошлият през зимата от френския опашкар Арле-Авиньон Ангелос Харистеас, който секунди по-късно оформи крайното 2:1, носейки трите точки на домакините. С тях Шалке събра 33 в своя актив, докато гостите останаха с 28 точки след 26 изиграни мача.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи