3. "Контузеният" Бербатов вкара на Хъл за успеха на Юнайтед с 3:1 (видео)

"Контузеният" Бербатов вкара на Хъл за успеха на Юнайтед с 3:1 (видео)

"Червените дяволи" на 2 точки от лидера във Висшата лига Челси.

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед записа победа с 3:1 при гостуването си на Хъл Сити и вече е само на 2 точки от лидера във Висшата лига Челси.

Третото попадение за „червените дяволи” отбеляза Димитър Бербатов, който според медиите на Острова има сериозна контузия и ще отсъства от игра 3 месеца. Бербо бе титуляр в селекцията на Сър Алекс, изигра цял мач и в 82-ата минута отбеляза 5-ото си попадение от началото на сезона.

Поредният си страхотен мач с червената фланелка изигра Уейн Рууни, който се отличи с гол и две асистенции.

В началото на срещата Гигс на два пъти бе близо до гола, но късметът спаси Хъл. Последваха още няколко атаки с марка „Манчестър Юнайтед”, които останаха без резултатни.

Домакините претендираха за дузпа срещу Гарсия, който бе повален от Браун в наказателното поле. Сигнал на Адам Уайли обаче нямаше. Най-доброто положение за „тигрите” бе в средата на първата част, когато Олофинджана стреля от въздуха, но Кушчак показа своя рефлекс.

Последва груба грешка на Майхил, от която не успя да се възползва Рууни. Бербатов се отличи с няколко добри отигравания и с един пропуск от около 6 метра.

На отсрещната врата Хънт бе изведен очи в очи с Кушчак, пусна добре топката покрай вратаря, но тя не намери целта.

„Червените дяволи” удари своя съперник в даденото от съдията продължение на първата част. Флетчър центрира отдясно, Гигс продължи пътя на топката и Рууни я засече в мрежата на „тигрите” – 1:0.

Хъл започна по-активно втората част като Алтидор, Фейгън и компания започнаха по-смело да гледат към вратата на „червените дяволи”.

В 59-ата минута Рууни загуби лесно една топка, последва центриране в наказателното поле от страна на Фейгън, след което Рафаел бутна Алтидор в пеналта и реферът отсъди бялата точка. Зад топката застана Фейгън и не остави шансове на Кушчак – 1:1. Oпределено спорно отсъждане на Уайли, който явно компенсира грешката си от първата част, когато не отсъди наказателен удар в полза на тима на Фил Браун.

Последва пропуск на Уес Браун пред вратата на Майхил и на Гарсия пред тази на Юнайтед.

В 73-ата минута играчите на Юнайтед организираха отлична контраатака след ъглов удар в полза на Хъл. Гигс пусна страхотен пас към Рууни в наказателното поле, той центрира прострелно и защитникът на домакините Даусън си отбеляза автогол. Юнайтед отново бяха напред в резултата.

Хъл не се отказа да преследва дори и частичен успех в срещата. Всичко за играчите на Фил Браун обаче свърши в 82-ата минута. Рууни се възползва от една изчистена топка, напредна в наказателното поле на Майхил, подаде към Бербатов и българинът на празна врата направи 3:1.

До края на мача имаше няколко опасни положения у пред двете врати, но нов гол така и не бе отбелязан.

Юнайтед имат в актива си 40 точки, с 2 по-малко от Челси, докато Хъл Сити са в зоната на изпадащите – предпоследна позиция с едва 17 пункта.

ХЪЛ СИТИ – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:3
(0:1) Рууни 45+1’
(1:1) Фейгън 60’ (дузпа)
(1:2) Доусън 73’ (автогол)
(1:3) БЕРБАТОВ 82’

ХЪЛ СИТИ: Майхил; Менди, Гарднър, Заяте, Доусън; Гарсия (77’ Венегоор ъф Хеселинк), Боатенг (83’ Джеовани), Олофинджана, Хънт; Фейгън, Алтидор (83’ Джилас);

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Кушчак; Рафаел, Видич, Браун, Евра; Валенсия (63’ Парк), Карик, Флетчър, Гигс (78’ Обертан); БЕРБАТОВ, Рууни;

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Евра, Рафаел (МЮ)