3. Кошмар за Юнайтед, "червените дяволи" загубиха титлата по голова разлика (видео)

Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 срещу Съндърланд, но заради успеха на Манчестър Сити срещу Куинс Парк Рейнджърс се прости с надеждите си да спечели титлата

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели с минималното 1:0 гостуването си на Съндърланд от последния 38-ми кръг на Висшата лига, но въпреки това не успя да стане шампион на Англия. Причина за това бе драматичната победа на Манчестър Сити с 3:2 срещу Куинс Парк Рейнджърс. „Червените дяволи” се представиха по-добре от „черните котки” в днешния мач на „Стейдиъм ъф Лайт” и направиха всичко, което се искаше от тях, за да се доближат до титлата, но това бе без значение заради победата на „гражданите”, които имат по-добра голова от тима на сър Алекс Фъргюсън и затова финишират на първото място.

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов бе на резервната скамейка на своя тим и остана там по време на целия мач.

Двубоят между Съндърланд и Юнайтед започна равностойно, като в началните минути Джеймс МакЛийн и Дейвид Воън можеха да отбележат за Съндърланд, но и двата изстрела бяха спасени от Давид Де Хеа. Юнайтед пък откри резултата, след като реализира една от първите си ситуации пред вратата на „черните котки”. Това се случи в 20-ата минута, когато Фил Джоунс центрира топката в наказателното поле, а Уейн Рууни с глава прати кълбото в мрежата на домакините.

Точно когато изтичаше половин час игра от началото на двубоя, Рууни стреля от пряк свободен удар, а кълбото срещна напречната греда. До почивката не паднаха нови голове и така след 45 минути игра „червените дяволи” водеха на „черните котки” с 1:0.

Малко след като играта бе подновена през втората част, Уейн Рууни пропусна отличен шанс да отбележи втория си гол в мача, като Симон Миноле спаси изстрела на английския нападател. Последва и възможност пред Фил Джоунс, но ударът му излезе в аут. В следващите минути Ашли Йънг и Антонио Валенсия също се отчетоха с пропуски.

В 76-ата минута се стигна до едно от най-чистите положения през второто полувреме. Пол Скоулс стреля от границата на наказателното поле, а кълбото срещна дясната греда, след което отиде в краката на Райън Гигс, който стреля силно, но Симон Миноле спаси и топката излезе в корнер.

До края на мача Юнайтед успя да удържи преднината си и след края на триминутното продължение чакаше да завърши двубоя между Манчестър Сити и Куинс Парк Рейнджърс. „Гражданите”, които губеха с 1:2 до последните минути на редовното време, обаче достигнаха до два гола в продължението на мача срещу лондончани и по този начин спечелиха титлата във Висшата лига. За Юнайтед пък остана разочарованието, че губи титлата по голова разлика.

Съндърланд 0:1 Манчестър Юнайтед
20’ 0:1 Рууни

Стадион: „Стейдиъм ъф Лайт”

Жълти картони: Кемпбъл, Бардсли (Съндърланд); Джоунс, Гигс, Скоулс (Манчестър Юнайтед)