3. Кристиано Роналдо донесе точка на Реал в напеченото дерби с Атлетико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мадридското дерби завърши 2:2 след много скандали, красиви голове и претенции за неотсъдени дузпи

Кристиано Роналдо измъкна Реал за 2:2 срещу Атлетико на „Висенте Калдерон” в голямото мадридско дерби от 26-ия кръг на Примера дивисион. Бензема изведе „кралете” в самото начало, но Коке и страхотен гол на Габи обърнаха мача преди Кристиано Роналдо да донесе точка на Реал в края.

Дербито бе изпълнено с нерви, остри сблъсъци и спорни моменти, като и двата отбора имаха претенции за неотсъдени дузпи.

В крайна сметка Реал остава лидер с 64 точки, а Атлетико е втори с 61. Барселона има възможност да измести „дюшекчиите” и да се доближи на точка от Реал при успех у дома срещу Алмерия тази вечер.

Карло Анчелоти остави Марсело и Карвахал на пейката, за да пусне Арбелоа и Коентрао по двата фланга на защитата. Обичайното трио Бейл, Бензема, Роналдо водеше атаката.

Давид Вия и Диего останаха резерви в тима на Диего Симеоне, който заложи на Диего Коща на върха на атаката и Коке, Арда Туран и Раул Гарсия зад него.

Дербито на „Висенте Калдерон” започна по перфектен начин за „кралете”, които през седмицата размазаха Шалке с 6:1 в Германия. Днес още в 3-ата минута „белия балет” изпълни късо един корнер и Ди Мария сервира на втора греда за напълно непокрития Бензема, който се разписа лесно за 1:0. Атлетико претендираше за засада, но такава сякаш нямаше.

В 10-ата минута Диего Коща проби и бе спрян от Серхио Рамос в наказателното поле. Съдията Карлос Делгадо не даде дузпа и след дълги протести на домакините вдигна жълт картон на Арда Туран.

Острите влизания и напрежението владееха мача и Марио Суарес се вряза в краката на Шаби Алонсо, а играта бе спряна, за да се окаже лекарска помощ на Пепе.

В 25-ата минута Куртоа предотврати втори гол. Модрич стигна пас на Бейл и центрира ниско, Роналдо изпревари Годин, но белгийският страж прецени добре ситуацията и изби топката в гредата.

Вместо това, Атлетико изравни след чудесна игра на Арда Туран. Турският национал задържа топката, завъртя се около оста си, с което увлече двама и пусна вляво за свободния Коке, който през тялото на Диего Лопес направи 1:1.

Напрегнатият характер на двубоя доведе и до много индивидуални сблъсъци. Пепе падна в наказателното поле след битка с Годин, стана меле и съдията показа жълти картони и на двамата.

Полувремето вървеше към своя край, но в добавеното време капитанът на „дюшекчиите” вкара фантастичен гол, който обърна мача. От пряк свободен удар Коке подаде късо за Габи, който с тупалка от 27-28 метра прониза горния ъгъл за 2:1, а Лопес нямаше шанс да спаси.

Втората част започна с чудесен пас на Раул Гарсия зад защитата, Диего Коща надигра Пепе, но сам срещу вратаря би в аут по диагонала.

После Коентрао спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле на Атлетико, Роналдо опита да стреля над стената, но Габи изби с протегната напред ръка. Реферът прецени, че той е предпазвал лицето си и не даде дузпа.

Бензема засече центриране отдясно от въздуха, но волето му мина много близо до дясната греда.

Диего Коща надбяга Арбелоа, двамата се държаха взаимно с ръце, но нападателят падна и вместо фаул или дузпа, съдията му вдигна жълт картон за симулация. Това решение изнерви дотолкова помощник-треньора Херман Баркос от щаба на Атлетико, че той нахлу на терена да се саморазправи с рефера, който с помощта на Диего Симеоне успя да укроти негодуващия.

Анчелоти пусна Иско и Карвахал и това раздвижи и освежи играта на гостите.

Карвахал центрира, Роналдо се извиси между двама, но с глава насочи точно до гредата, но от грешната страна.

Атлетико опита да задържи минималния аванс, но това се оказа грешна тактика. В 82-ата минута Карвахал проби до аутлинията и върна в наказателното поле, Бейл не успя да укроти, но Роналдо бе забавяне прати в мрежата за 2:2.

Иско пусна с петичка за Бензема, но бе отсъдена засада, а в края Фелипе Луис блокира Роналдо, който бе отлично изведен от Марсело и мадридското дерби завърши без победител.

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ