3. Лацио влезе в групите на Шампионска лига след 10-минутен обрат (видео)

Лацио влезе в групите на Шампионска лига след 10-минутен обрат (видео)

"Римските орли" се надяват на грешка на Удинезе срещу Милан, за да задържат "европейската" си позиция

Отборът на Лацио постигна очаквана, но много трудна и важна победа като домакин срещу тима на Чезена. Гостите се представиха повече от добре на "Олимпико", като се има предвид, че заемат предпоследното място в класирането на Серия А. Зрителите на стадиона в Рим станаха свидетели на впечатляващ обрат, като лациалите бяха с човек по-малко след 33-та минута заради изгонването на Конко при фаул за дузпа. С успеха Лацио вече е на 3-та позиция и ако я задържи, през следващия сезон ще играе директно в групите на Шампионската лига.

Мачът от 23 кръг на италианското първенство започна добре за домакините и още в 4-та минута Клозе стреля, за да открие, но неуспешно. Секунди по-късно нападателят на Чезена Винченцо Якуинта също отправи изстрел, който обаче бе неточен.

В 14-та минута изненадващо след комбинация между Якуинта и Адриан Муту, румънецът вкара на домакините за 1:0. Клозе продължи да тормози Чезена, но до изравняване не се стигаше.

В 33-та минута гостите дори получиха дузпа и поведоха с добра преднина от два гола, след попадението на Якуинта от бялата точка. Шокираните играчи на Лацио бързаха да зарадват верната си публика и започнаха да играят по-стабилно след неубедителното първо полувреме.

Още в 54-та минута Клозе изигра добре ситуацията пред противниковата врата и подаде към Ернанес, който намали на 1:2. Само осем минути по-късно Сенад Лулич изравни резултата след подаване на Либор Козак.

С двата бързи гола "римските орли" бързо си припомниха какъв отбор са и на кое място са в класирането. В 63-та минута асистентът на предното попадение стана реализатор на последното. Либор Козак вкара за 3:2, за да отчая напълно футболистите на гостуващия тим, на които се изпусна преднина от цели два гола.

До края двата тима не успяха да реализират повече попадение, тъй като домакините владееха повече и позволиха на темпото на игра да спадне, за да вземат спокойно трите точки. След трудния успех "орлите" вече са на заветната трета позиция, която дава право на директно участие в групите на Шампионската лига. Римският отбор се надява на провал на Удинезе срещу Милан, тъй като тимът от Удине е 4-ти с 41 точки и мач по-малко.