3. Лео Меси се завърна с нов блясък при 4:2 над Бетис (ВИДЕО)

Лео Меси се завърна с нов блясък при 4:2 над Бетис (ВИДЕО)

Меси влезе като резерва, вкара два гола и изправи публиката на крака, Барса е на две точки от титлата в Ла Лига

Барселона победи Бетис с 4:2 в последна среща от 34-ия кръг на Ла Лига и се доближи на две точки от титлата. Лионел Меси се появи като резерва и вкара два гола, с които помогна на каталунците да обърнат мача. Барса изоставаше на два пъти но двата гола на Меси и по едно попадение на Алексис Санчес и Давид Вия оставиха трите точки на „Ноу Камп”.

Меси пак беше резерва след срамната загуба от Байерн през седмицата. Вия, Санчес и Тейо започнаха като титуляри напред за „блаугранас”, но срещата с Бетис започна кошмарно за тях.

Хорхе Молина подаде, Пабон овладя на задната греда и напредна преди да прати с десния крак в долния ъгъл за 0:1.

Барса се съвзе бързо и в 9-ата минута Иниеста достигна аутлинията преди да прати премерено центриране за Алексис на задната греда и чилиецът засече с глава за 1:1.

Молина изпревари Пике при корнер на Пабон, но ударът му мина от грешната страна на гредата.

Давид Вия трябваше да вкара за домакините,  но той стреля слабо право в ръцете на Адриан, въпреки че имаше много време и място. Вия продължи да изпуска чисти положения и прати много над вратата, след като Шави му свали отлично топката. Тейо също пусна за Вия, който пак се изложи отблизо.

Незнайно защо Барса атакуваше почти изцяло отляво и Дани Алвеш си почиваше по десния фланг.

Тейо остави с финт двама защитници на земята в 42-ата минута, силната му тупалка срещна напречната греда и сякаш тупна зад голлинията, но съдията не зачете попадение и играта продължи.

Този гол фантом сякаш разсея Барас и Бетис поведе в следващата атака с фантастичен гол. Игиебор върна малко назад за Рубен Перес и халфът с бомбен удар от 30 метра порази горния ляв ъгъл на безпомощния Пинто за 1:2.

През втората част Барселона се разигра и за гостите стана страшно.

В 56-ата минута Дани Алвеш най-сетне направи един от марковите си пробиви отдясно и центрира, а на задната греда Давид Вия счупи проклятието върху себе си тази вечер и с летящ плонж изравни за 2:2.

Това бе последното действие на Вия в мача, защото Лео Меси го замени и промени мача.

Меси веднага показа своята магия и след час игра завъртя с левия крак над стената от пряк свободен удар и въпреки намесата на Адриан топката влезе в горния десен ъгъл за 3:2. Аржентинецът беше на терена само от 3 минути...

Като на шега Меси щеше да вкара за втори път от пряк свободен удар, но този път нацели напречната греда на Адриан, който не мръдна от голлинията.

Вторият гол на Меси обаче не закъсня. В 71-ата минута Иниеста извади на десния фланг за Алексис, който намери Меси на 2 метра от вратата и за него нямаше нищо по-лесно от това да вкара нов гол за 4:2.

До края каталунците доминираха напълно и само героичните изяви на вратаря Адриан и защитата на Бетис спряха Меси и компания да отбележат още.

Барселона има 88 точки на върха, с 11 пред Реал Мадрид. Още 2 точки и Барса ще бъде шампион.

Бетис е седми с 49 точки и ще се бори за място в зона Лига Европа.