3. Ливърпул би ХИК в Хелзинки, Коутиньо се върна с гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул би ХИК в Хелзинки, Коутиньо се върна с гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милнър с две асистенции, резервата Орижи също бележи за 2:0

Ливърпул записа четвърта победа в петата си предсезонна контрола, след като надви с 2:0 ХИК в Хелзинки.

И двете асистенции за попаденията направи новото попълнение на мърсисайдци Джеймс Милнър, а с гол се завърна звездата Фелипе Коутиньо.

Бразилецът получи по-дълга почивка и се появи за първи път в мач от подготовката, но имаше шанс да открие резултата още през първото полувреме, когато след негов удар и рикошет топката срещна гредата.

Междувременно възможности за гол се откриха пред Дани Ингс и Джеймс Милнър, но те не се възползваха и така почивката дойде при нулево реми.

В 63-ата минута Дивок Орижи замени Ингс и 10 по-късно младият белгиец се разписа отблизо след центриране на Милнър.

Малко след това „червените” разиграха късо след корнер и Кутиньо изненада вратаря, оформяйки крайното 2:0.

Последната контрола на Ливърпул е в неделя срещу Суиндън, а началото на сезона във Висшата лига за тима е на девети август, когато мърсисайдци гостуват на Стоук Сити.

Любопитното е, че миналата кампания също завърши с визита на „Британия”, загубена с категоричното 1:6.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи