3. Ливърпул дръпна с два чисти гола на Юнайтед в Лига Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Ливърпул дръпна с два чисти гола на Юнайтед в Лига Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

С Попадения на Стъридж и Фирмино "мърсисайдци" постигнаха важен успех над Манчестър Юнайтед.

Ливърпул постигна исторически успех с 2:0 срещу Манчестър Юнайтед в 1/8-финалите на Лига Европа. С двата чисти гола дело на Стъридж и Фирмино "мърсисайдци" се устремиха към четвъртфиналите във втората по сила европейска надпревара.

Червените дяволи" разочароваха с изявите си, въпреки че още в първите секунди пропуснаха доста добър шанс за гол след пропуск на Рашфорд. В останалите минути обаче те не сториха нищо по-съществено и задачата им за реванша на "Олд Трафорд" изглежда доста тежка.

На другия полюс обаче е представянето на футболистите водени от Юрген Клоп, които доминираха изцяло в мача и само великолепното представяне на Де Хея не им позволи да стигнат до още по-категоричен успех.

В 19-ата минута мърсисайдци получиха право да изпълнят дузпа. Испанският рефер Веласко Карбайо посочи бялата точка, след като Депай спря непозволено в наказателното поле десния бек на Ливърпул Натанаек Клейн. С изпълнението на дузпата се нагърби Дани Стъридж, който не сбърка за 1:0. Само четири минути по-късно играчите на Клоп пропиляха златен шанс за 2:0. Филипе Коутиньо почти от голлинията получи шанс да изпрати топката в мрежата, но може би подцени ситуацията и чукна лошо топката, което даде на Де Хеа възможност да се намеси и да предотврати сигурно попадение във вратата си.

В 30-ата минута домакините имаха нов идеален шанс за гол, но и той бе пропуснат. Грешка на Смолинг позволи на Стъридж да получи топката в изключително удобна позиция пред вратата на Юнайтед. Нападателят стреля силно, но право в тялото на Де Хеа, който спаси "червените дяволи" и в тази ситуация.

Вторият гол за Ливърпул падна в 72-рата минута, когато Фирмино успя да направи испанския вратар безпомощен, след грешка на Карик.

Пет минути преди края Юнайтед имаше нелош шанс да вкара важен гол на чужд терен. Резервата Швайнщайгер центрира опасно слагайки топката на главата на Фелайни, но белгийският халф не уцели вратата на сънародника си Миньоле.

В крайна сметка, домакините без особено напрежение в заключителните минути задържаха удобния за тях резултат и са по-близо до 1/4-финалите от големия си английски съперник

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей