3. Ливърпул гледа все по-уверено към титлата след победа над Уест Хем (ВИДЕО)

Ливърпул гледа все по-уверено към титлата след победа над Уест Хем (ВИДЕО)

Стивън Джерард отново герой за “червените”, вкара две дузпи, Сурес - с две греди

Ливърпул гледа все по-уверено към титлата след  победа над Уест Хем (ВИДЕО)

Ливърпул гледа все по-уверено към титлата във Висшата лига след важна победа над Уест Хем с 2:1 в двубой от 33-ия кръг на първенството. Двата гола за мърсисайдци паднаха от дузпи, реализирани от Стивън Джерард. По този начин легендарният футболист на “червените” е вкарал общо 10 дузпи до момента през този сезон. Това беше и девета поредна победа на тима.

Голът за домакините бе дело на Гай Демел, но преди това Анди Керъл удари Симон Миньоле през ръцете, който изпусна топката и така кълбото падна в краката на Демел. Гостите можеха да си тръгнат и с много по-убедителна победа, но Луис Суарес нацели на два пъти греда.

Така, тимът на Брендън Роджърс остана на първото място в първенството с актив от 74 точки, с две повече от втория Челси.

Двата отбора предложиха открит, атакуващ и приятен за окото футбол. Уругвайският нападател на гостите Луис Суарес показа на какво е способен и с много техничен удар разтресе горната греда. Последваха пропуски на Стърлинг и Джерард, но стражът на “чуковете” запази вратата си суха.

Малко преди края на първото полувреме Суарес напредна и навлезе в наказателното поле, където се опита да преодолее Томкинс. Последният обаче игра с ръка напълно съзнателно и главният съдия показа точката за изпълнение на дузпа. Стиви Джи по традиция застана зад топката и отбеляза за 1:0.

В добавеното време се стигна до много спорна ситуация, при която резултатът бе изравнен. При центриране в наказателното поле Миньоле скочи и улови топката, но Анди Керъл го удари през ръцете и така стражът изпусна топката. Кълбото попадна в краката на Демел, който на празна врата от 3 метра не пропусна. Съдията се консултира със страничния си колега за положението, но голът бе зачетен.

През втората част Ливърпул продължи да бъде по-активният отбор и да търси победата. В 71-ата минута Фланаган бе изведен много добре, но Дел Кастийо в опита си да играе за топката задържа и крака на футболиста на “червените” и го препъна. Дузпа. Джерард отново бе точен.

До края на срещата пред по-сериозно опасности пред вратата на гостите не се стигна. Футболистите на Ливърпул обаче можехе да направят победата си още по-убедителна. Суарес със уникален удар с външен фалц отново удари гредата, а малко след това Стъридж отправи истниска бомба, която бе избита.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи