3. Ливърпул мина лесно през Вила, Гузан спаси бирмингамци от разгром (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борини и Ламбърт пратиха "червените" на точка от топ 6

Ливърпул победи с 2:0 Астън Вила като гост в мач от 22-рия кръг на Висшата лига. „Червените” можеха да стигнат и до по-убедителен успех, ако не бе стражът на домакините Брад Гузан, който направи половин дузина добри спасявания.

Мърсисайдци отбелязаха по един гол в двете полувремена. Фабио Борини откри за гостите в 24-тата минута, а Рики Ламбърт оформи крайното 2:0 11 минути преди края.

Зрителите на „Вила Парк” нямаха много на какво да се радват през първите минути, като първият точен удар дойде в 17-ата, когато Бентеке стреля слабо с глава, право в ръцете на Миньоле.

В ответната атака обаче Морено прати топката в мрежата на Гузан, но голът му бе отменен поради засада. Все пак, седем минути по-късно Фабио Борини откри, след като засече центриране отдясно на Хендерсън.

В 38-ата Стърлинг излезе сам срещу Гузан, опита се да го прехвърли, но стреля слабо право в ръцете му.

Пет минути след началото на втората част „червените” имаха две възможности да вкарат втори гол, но Гузан отново запази вратата си. Миньоле също трябваше да показва класата си, когато последователно спаси удари на Бентеке и Вайман.

В 79-ата минута Лукас стреля отдалече, но отново Гузан отрази удара му в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, „виланите” не успяха да изчистят добре топката, тя попадна в Ламбърт, който с прецизен удар по диагонала не остави никакви шансове на Гузан този път.

С победата си „червените” са вече седми с 35 точки, на една зад шестия Арсенал, но и с мач повече от „артилеристите”. Астън Вила пък остава с 22 на 14-ата позиция.