3. Ливърпул надви коравия Норич и е на 7 точки от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул надви коравия Норич и е на 7 точки от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Мърсисайдци" се измъчиха, но постигнаха 11-та поредна победа и вече водят с пет точки на върха

Ливърпул се измъчи срещу Норич, но постигна 11-та поредна победа и се нуждае от още седем точки, за да спечели първа титла от 1990 г. „Мърсисайдци” надвиха „канарчетата” с 3:2 на „Кероу Роуд” и вече водят с 5 пред втория Челси и с 9 пред третия Манчестър Сити, който е с два мача по-малко.

Два гола за трудния успех вкара Рахим Стърлинг, който може би бе над всички. Луис Суарес се разписа за 30-ти път през сезона между попаденията на крилото и има забележителните 12 срещу този съперник от 5 мача.

Норич на два пъти намаляваше, но веща изява в края на Миньоле, който изкупи вина за един от головете на домакините, спаси трите точки.

Теоретично тимът на Брендън Роджърс се нуждае от още седем точки в оставащите си три мача, за да вземе първа титла от 24 години насам.

Рахим Стърлинг откри в 4-ата минута с як шут от 25 метра фронтално в левия ъгъл. Това бе 8-ото попадение за крилото във Висшата лига и общо 9-ото. Роденият в Ямайка 19-годишен футболист бе в основата на почти всички положения, създадени от мърсисайдци.

Норич опита да отвърне на удара в 9-ата минута, но Гари Хупър не успя да насочи добре топката от вратарското поле и я прати над напречната греда.

Отсъствието на Дани Стъридж изобщо не се отрази в скоростта Ливърпул, като Стърлинг изработи втория гол за гостите в 11-ата минута. Той получи пространство отляво, видя свободния Суарес и с упореден пас го изведе. Уругваецът от своя страна търкулна покрай плонжа на вратаря за 2:0 и за 30-ото си попадение този сезон.

До почивката Миньоле изби силен шут на Редмънд от разстояние.

Стърлинг пропусна да завърши подаване на Коутиньо от аутлинията преди Норич да стигне до намаляване на резултата в 54-ата минута.

Неразбирателство между Миньоле и защитата пред него доведоха до 1:2. Вратарят и Шкъртел не се разбраха при центриране и от това се възползва Гари Хупър.

Суарес бе много близо до второто си попадение в мача в 59-ата минута, след като елиминира с лекота отбраната на Норич, но ударът му премина близо рамката.

Само три минути по-късно грешка на Брадли Джонсън позволи на Стърлинг да напредне през центъра на защитата и последвалият му удар да рикошира във върналия се Джонсън и да прехвърли неспасяемо вратаря за 3:1.

Това не отказа „канарчетата”, като интригата се запази до последно. В 71-ата минута Шкъртел едва не си отбеляза автогол, а шест минути по-късно Миньоле трябваше да вади топката от мрежата. Мартин Олсон сложи топката на главата на Робърт Снодграс, който от вратарското поле оплете с глава в десния ъгъл – 2:3.

В последните десет минути стражът на Ливърпул направи важно спасяване, като спря пред голлинията нов удар с глава, този път на Рики ван Волфсвинкел.

Суарес реши да не бъде егоист накрая и подаде към Лукас, чиито два опита бяха спасени от вратаря.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи