3. Ливърпул обърна Болтън в последните минути и продължава напред за ФА Къп (ВИДЕО)

Стърлинг даде началото на обрата в 86-ата, Коутиньо донесе победата на мърсисайдци в добавеното време

Ливърпул продължава в турнира ФА Къп, след като спечели с 2:1 преиграването на мача от 4-ия кръг срещу Болтън. В групата на Болтън попадна и българинът Георг Илиев, който обаче не се появи в игра. Домакините поведоха в 58-ата с гол на Гудьонсен от дузпа.  Осем минути по-късно Данс бе изгонен и Болтън остана с човек по-малко. На три пъти гредите спасяваха домакините, но в 86-ата Стърлинг бе точен и върна интригата в двубоя. Красив гол на Коутиньо в добавеното време осигури победата на мърсисайдци.

Ливърпул влезе ударно  в срещата и тотално контролираше играта след началото на двубоя. Удар на Стърлинг бе отразен в 14-ата минута от Лонерган, а Гудьонсен две минути по-късно не оползотвори добро подаване на Вела и би над вратата.

В 25-ата Джерард изпълни слабо корнер и даде възможност на домакините да организират бърза контра,  Дервайт получи в предни позиции, но би невероятно неточно.

Болтън извади късмет в 31-ата, след като Лалана намери отлично Стърлинг в полето на домакините, но изстрелът на последния срещна гредата.

Ливърпул доминираше в срещата, но голът продължаваше да му се изплъзва. През второто полувреме пропуските пред Лонерган продължиха.

Коутиньо организира добра атака и пусна към Стърлинг, който отново пропусна да се разпише след блестяща намеса на Лонерган.

В 58-ата минута главният рефер отсъди съмнителна дузпа за Болтън, след като видя нарушение на Шкъртел срещу Клъф. Дузпата бе реализирана минута по-късно от Гудьонсен, давайки аванс на своя тим.

Болтън остана с човек по-малко в 66-ата минута, след като Данс получи втори жълт картон и бе изгонен.

Шанс да осигури победа за своя тим имаше Гудьонсен в 71-ата. При бърза контра на домакините Фийни центрира към далечната греда, където 36-годишният исландец не успя да насочи топката и стреля в Миньоле.

Ливърпул се възползва от численото си превъзходство и натисна съперника. Хендерсон нацели гредата в 75-ата, а същото стори и Емре Джан, който в 83-ата шутира силно от границата на големия пеналт, но Лонерган отклони в гредата и топката излезе в корнер.

Офанзивата на мърсисайдци даде резултат в 86-ата след ювелирно подаване на Джан, с което матира отбраната на Болтън и изведе Стърлинг, нападателят спря технично и с премерен удар възстанови равенството.

Ливърпул обаче не се задоволи с равенството и продължи да атакува, а в първата минута на добавеното време Коутиньо увенча  добрата си игра с красив гол. Бразилецът видя, че Лонерган е излязъл по-напред и с точен прехвърлящ удар донесе победата на своя тим.

Следващият двубой на Ливърпул в турнира е срещу Кристъл Палас на 14 февруари.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи