3. Ливърпул обърна Кристъл Палас и е на 1/4-финал (ВИДЕО)

Ливърпул обърна Кристъл Палас и е на 1/4-финал (ВИДЕО)

Мърсисайдци с първи успех на „Селхърст Парк” от 1997 г. насам

Ливърпул постигна победа с 2:1 след обрат над Кристъл Палас при визитата си от петия кръг на ФА къп.

Хората на Брендън Роджърс се класираха за ¼-финалите на надпреварата, след като спечелиха на „Селхърст Парк” за първи път от месец декември на 1997 г. насам.

Те обаче се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в 15-ата минута, когато Фрейзър Кембъл вкара от воле след добавка и даде преднина на домакините.

Ливърпул отговори пет минути по-късно, когато Хендерсън бе изведен отлично и подаде на Адам Лалана, но ударът на последния бе отразен с вещина от стража на лондончани.

До паузата нямаше нови попадения, а на почивката треньорът на гостите извади от състава Лазар Маркович и пусна на негово място Марио Балотели.

Това раздвижи играта на мърсисайдци и те нанесоха своя удар за по-малко от 10 минути.

В 49-ата Джордън Хендерсън изведе по страхотен начин Даниел Стъридж зад отбраната и нападателят от воле прати топката мржду краката на Сперони, а после в мрежата му – 1:1.

Малко след това Балотели спечели един свободен удар пред наказателното поле и сам застана зад топката, за да го изпълни. Италианският нападател стреля силно, вратарят успя само да спаси, но топката попадна у връхлитащия Адам Лалана и той направи обрата пълен – 2:1.

След това темпото на игра спадна и Ливърпул спокойно дочака края на срещата. Така тимът ще играе в следващата фаза, където са вече Уест Бромич и Рединг.