3. Ливърпул победи Тотнъм в шоу на „Анфийлд” с пет гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул победи Тотнъм в шоу на „Анфийлд” с пет гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марио Балотели донесе трите точки на „мърсисайдци” с първия си гол във Висшата лига

Ливърпул и Тотнъм изиграха спиращ дъха двубой от 25-ия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на препълнения „Анфилйд”, а отборът на мениджъра Брендън Роджърс се наложи с 3:2., като на два пъти домакините повеждаха в резултата. Даниел Стърдиж бе много близо до красив гол през първата част, но ударът му с пета се отби от лявата греда.

Точни за „червените” бяха Лазар Маркович и капитана Стивън Джерард от дузпа. За „шпорите” се разписаха головата машина Хари Кейн и Муса Дембеле. Точка на футболното шоу сложи Марио Балотели с гола си в 83-ата минута. Тове неговият път гол с екипа на Ливърпул във Висшата лига.

И двата отбора до последно не спряха да играят на високи обороти. Отборът на Ливърпул бе отправил 16 удара към вратата на Юго Лорис, а Тотнъм – 14 към Симон Миньоле.

След този успех Ливърпул има 42 точки и заема седмото място в класирането. Тотнъм стана шести на точка пред мърсисайдци.

Първата опасност в срещата стана още в 9-ата минута. Тогава Стъридж се измъкна, навлезе в наказателното поле и шутира, но ударът му не бе достатъчно силен и не затрудни Лорис. След това последва опасно изпълнение на Стивън Джерард от пряк свободен удар. В 12-ата минута Маркович отклони към Стъридж в наказателното поле, последва мощен удар, но Лорис успя да спаси. Това положение още повече оживи публиката на „Анфийлд”.

В 15-ата минута бурното начало за „червените” даде резултат. Лазар Маркович получи топката от Стиридж в половината на Тотнъм, пред сръбския национал имаше много свободно пространство, той уверено напредна и отправи плътен точен удар, неспасяем за Лорис. Топката мина през ръцете му, след като подскочи точно пред него.

„Шпорите” обаче не развяха веднага бялото знаме. Малко след това Ериксен бе намерен добре в наказателното поле, той шутира, но впечатляващ шпагат на Емре Джан го отказа.

В 20-ата минута, Стъридж се откъсна сам след поредна груба грешка в защита на „шпорите”, но нападателят не успя да се възползва и стреля в аут.

В 26-ата минута Хари Кейн отново избухна. Тотнъм изгради търпеливо атаката си, Ламела изведе с майсторски пас Кейн в наказателното поле и той сам срещу Миньоле не сгреши.

Джордън Айб също отправи мощен снаряд, който затрудни Лорис. В края на полувремето Стиръдж можеше да даде аванс за мърсисайдци за втори път, след като получи пас в наказателното поле от Айб, и отправи интересен удар с пета, удряйки лявата греда.

През второто полувреме двубоят продължи да бъде открит, бърз и приятен за окото. В 53-ата минута дузпа за Ливърпул, след като Стъридж навлезе в наказателното поле, но Дани Роуз го фаулира и логично – съдията Фил Даут посочи бялата точка.  Стиви Джи застана и въпреки че Лорис хвана ъгъла, ударът бе твърде силен и френският страж трябваше да извади топката за втори път.

В 55-ата минута Миньоле направи изключително спасяване, който изби в корнер коварен удар на Ерик Ламела.

Бурният двубой на „Анфийлд” продължи с четвърти гол. Ериксен изпрати бомба към Миньоле от пряк свободен удар, вратарят изби, но топката попадна в краката на Хари Кейн, който веднага намери Дембеле и от от коло 1-2 метра не сбърка. Домакините имаха сериозни претенции към страничния съдия за засада на Кейн.

В 83-ата минута влезлият като резерва Марио Балотели получи чудесен пас от Адам Лалана, който също се появи през второто полувреме, и заби топката от движение за трети път във вратата на Лорис. И сложи точка на този вихрен двубой.