3. Ливърпул пречупи Фулъм в истинска драма накрая (ВИДЕО)

Ливърпул пречупи Фулъм в истинска драма накрая (ВИДЕО)

“Котиджърс” на два пъти повеждаха, Саша Ритер направи скандална дузпа

Ливърпул и Фулъм спретнаха истински спектакъл в двубоя от 26-ия кръг на Висшата лига. Срещата завърши при резултат 3:2 за “мърсисайдци”, като двата тима предложиха страхотно футболно зрелище на стадион “Крейвън Котидж”. До инфарктния успех за тима на Брендън Роджърс се стигна, след като Саша Ритер извърши скандална дузпа, въпреки че оставаха само 4 минути до края на мача. Стивън Джерард се нагърби с изпълнението й и опитният футболист не сбърка.

С този успех “червените” имат 53 точки и са на четвъртото място във временното класиране, докато Фулъм остава на дъното в таблицата с едва 20 точки.

През цялото време двамата отбора играха бърз, динамичен и отворен футбол. Атаките и пред двете врати не спираха и интересните положения се случнаха едно след друго. Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините, които излязоха напред в резултата още в 8-ата минута. Тогава Коло Туре в опита си да изчисти топката си вкара пословично комичен автогол. Това обаче не сломи духа на “червените” и те увеличиха оборотите в нападение. Пред Луис Суарес се отриха няколко много добри възможности, но уругвайския национал така и не намери очертанията на вратата, пазена от Мартен Стекелембург.

В заключителните минути на първата част Даниел Стъридж бе изведен по перфектен начин. Той шутира силно, топката се удари в дясната греда и влезе във вратата. Така завърши полувремето при резултат 1:1.

През второто полувреме сценарият се повтори. “Котиджърс” отново поведоха в резултата в 62-ата минута след гол на Киерън Ричърдсън, който отбеляза след нова много сериозно грешка в “червената отбрана”.

Десет минути по-късно Филипе Коутиньо възстанови равенството и затвърди усещането, че победителят в този двубой ще стане ясен едва след края на последния съдийски сигнал. Той пое топката и от границата на наказателното поле отправи истинска бомба. Натискът на “мърсисайдци” продължи до последно, докато домакините разчитаха на бързи контраатаки.

И точно когато Фулъм виждаше спечелената точка след поредното престижно равенство, Саша Ритер се опита да играе с топката в наказателното поле, но се забави и извърши много нелепа дузпа. Стиви Джи се нае да изпълни наказателния удар и опитният футболист не сбърка, въпреки че вратаря улови ъгъла.

Така завърши този двубой и Ливърпул още повече затвърди шампионските си амбиции.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи