3. Ливърпул разпердушини „лебедите” като за края на 2014-а (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул разпердушини „лебедите” като за края на 2014-а (ВИДЕО+СНИМКИ)

Адам Лалана избухна с две попадения

Ливърпул разби с 4:1 гостуващия Суонзи в последния за 2014 година 19-и кръг във Висшата лига. „Червените” ще посрещнат новата година на осмата позиция, от която изместиха точно „лебедите”.

Брендън Роджърс отново започна без типичен нападател, като Рахийм Стърлинг водеше атаката на тима. Младият англичанин обаче не успя да се разпише, а головете за домакините отбелязаха Алберто Морено (33’), Адам Лалана се разписа на два пъти (51’ и 61’), а Джонджо Шелви си отбеляза автогол в 69-ата. Голът за Суонзи бе дело на Гилфи Сигурдсон.

Ливърпул започна по-добре двубоя, но стигна до първото попадение чак след повече от половин час игра. Лалана намери вдясно Хендерсън. Той центрира в наказателното поле и Морено отблизо откри.

Втората част започна ударно, като в рамките на 19 минути паднаха цели четири гола. В 51-вата Лалана удвои аванса на „червените” след ужасна грешка на Фабиански. Топката бе върната към стража на Суонзи, той се опита да я изчисти, но шутира право в тялото на връхлитащия Лалана и след рикошета топката влетя в мрежата на „лебедите” за втори път.

В ответната атака Сигурдсон намали след грешка – този път в наказателното поле на Ливърпул. Сако не успя да изчисти добре една центрирана топка и я подари на Сигурдсон. Исландецът  не пропусна открилата му се възможност и отблизо намали.

В 54-тата минута „червените” можеха отново да излязат с два гола напред, но удар на Стърлинг по диагонала срещна гредата. Все пак, в 62-рата Коутиньо намери с пета Лалана. Той си откри място за удар и стреля по диагонала, отбелязвайки второто си попадение в срещата.

Седем по-късно се стигна и до автогола на Шелви. Хендерсън изненада всички с центриране от корнер на близката греда. Бившият халф на Ливърпул се опита да изчисти, но прати неспасяемо топката над ръцете на Фабиански.

В края на двубоя „лебедите” имаха две добри възможности за гол, но удар на Гомис срещна сглобката на вратата, а шут на Уейн Раутлидж мина малко над напречната греда.

След победата Ливърпул е осми с 28 точки. Суонзи е със същия актив и същата голова разлика (+1), но има по-малко вкарани голове.