3. Ливърпул разсипа Юнайтед на "Олд Трафорд" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Ливърпул разсипа Юнайтед на "Олд Трафорд" (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените дяволи" допуснаха два гола от дузпи у дома за първи път в историята си

Ливърпул наистина вече може да се счита за претендент за титлата. Тимът на Брендън Роджърс буквално разсипа Манчестър Юнайтед при гостуването си на "Олд Трафорд", побеждавайки с 3:0, като имаше възможност да отбележи поне още два-три гола, като "червените" изпуснаха и дузпа.

Два гола от дузпа на Стивън Джерард от дузпа и един на Луис Суарес нагледно показаха разликата в двата големи английски тима. Двубоят ще влезе в историята на Манчестър Юнайтед като първият, в който "червените дяволи" допускат два гола от дузпи на "Олд Трафорд", а капитанът на мърсисайдци изпусна и третата отсъдена дузпа в полза на Ливърпул. Така Джерард пропусна да влезе в историята като първият футболист в историята на Висшата лгиа отбелязал хеттрик от дузпи.

Претенциите за дузпи на "червените" започнаха още в 26-ата минута, когато Суарес претендираше за извършено нарушение срещу себе си, но реферът не се хвана и отсъди корнер.

Седем минути по-късно Рафаел игра непохватно в наказателното поле, докосна топката с ръка и Марк Клатенбърж показа бялата точка. Зад топката застана Стивън Джерард, който безпощадно прати топката в мрежата, неоставяйки шансове на де Хеа.

В края на полувремето и Миньоле най-накрая имаше възможност, но вратарят на Ливърпул не бе затруднен от лекия удар на Уейн Рууни. И само минута след подновяването на играта бе свирена и втората дузпа за "червените", след като Фил Джоунс повали Джо Алан в наказателното поле. Стивън Джерард отново пое отговорността и отново отбеляза.

20 минути по-късно бе отсъден нов 11-метров наказателен удар в полза на "червените". Този път Клтенбърг сбърка и се хвана на симулацията на Стъридж, като след това показа и втори жълт картон на Неманя Видич. Това бе четвъртият червен картон за сърбина в дербито с Ливърпул, като това ще е последното му дерби срещу "червените" с фланелката на Юнайтед, тъй като бранителят напуска в края на сезона и ще се присъедини към тима на Интер.

Капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард застана за трети път зад топката от бялата точка в опит да се превърне в първия футболист в историята на Висшата лига с хеттрик от дузпи. Джерард отново излъга де Хеа, прати го в грешната посока, но десният страничен стълб попречи на капитана да запише името си със "златни букви" в историята на английския футбол.

Остана време и за обичайния заподозрян Луис Суарес да се разпише във вратата на Юнайтед. След като минута по-рано пропусна, излязъл сам срещу де Хеа, в 84-тата минута уругвайският нападател оформи крайното 3:0. Даниел Стъридж пробва да стреля, но след рикошет топката попадна в Суарес, който избяга от засадата и този път не пропусна.

Така Ливърпул излезе на втората позиция в класирането с 62 точки, на четири зад лидера Челси, като имат и мач по-малко от "сините" от Лондон. Юнайтед заема седмата позиция с 48 точки, на шест от петия Тотнъм.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи