3. Ливърпул стартира ударно контролите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул стартира ударно контролите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брендън Роджърс използва два различни състава, мърсисайдци бият с 4:0 под дъжда в Банкок

Ливърпул започна предсезонната си подготовка с категорична победа 4:0 над сборен отбор от Тайланд в първата си лятна контрола.

Наставникът Брендън Роджърс заложи на изцяло различни състави през двете полувремена, а във всяко от тях възпитаниците му вкараха по два безответни гола.

Те започнаха вихрено и още в началото Лазар Маркович опита атрактивно изпълнение с пета. 21-годишният сърбин не успя да порази целта, но откри резултата в третата минута, когато преодоля вратаря и прати топката в мрежата – 1:0.

Малко след това отново той имаше шанс, после близо до гола бе и новата покупка Дани Ингс, чието попадение в 24-ата минута бе отменено заради нарушение на Мамаду Сако. Именно последният направи 2:0 малко преди почивката, след като засече центриране от корнер.

След паузата дъждът, който се изсипа над Банкок, се засили значително, но това не попречи на мърсисайдци да вкарат още два пъти. Преди почивката неофициални дебюти за клуба записаха Адам Богдан, Джоуи Гомез и Дани Ингс, а през втората част същото сториха Натаниел Клайн, Джеймс Милнър и Серж Ориги.

В 52-ата минута новият капитан Джордан Хендерсън намери с отличен пас Адам Лалана и той направи резултата класически. В 68-ата минута Ориги нацели гредата, като отново той стори същото и в 76-ата, а след това страничният стълб спаси и Ливърпул (’78).

Все пак дошлият от Лил белгийски нападател се разписа, оформяйки крайното 4:0 в 86-ата минута.

Следващата контрола на Ливърпул е срещу Бризбейн Роар и ще се проведе на 17 юли.