3. Ливърпул взе трите точки от десет „черни котки” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул взе трите точки от десет „черни котки” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Маркович блесна преди почивката, Джерард бе заменен на полувремето, а след това Съндърланд остана с човек по-малко

Ливърпул записа седми пореден мач без загуба, след като спечели минимално визитата си на Съндърланд, с която стартира XXI кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение в срещата вкара изигралият силно първо полувреме Лазар Маркович още в началото.

Целият отбор на гостите игра добре до почивката, но през паузата капитанът Стивън Джерард бе заменен и мачът се изравни, макар че домакините играха с човек по-малко от 49-ата минута.

Иначе „мърсисайдци” стартираха силно и още в четвъртата минута Лазар Маркович бе повален на границата на пеналта, но дузпа не последва.

Малко по-късно обаче именно Маркович пое една топка в собствената си половина, пробяха почти 70 метра и подаде към Джерард, след което отново овладя и технично преодоля вратаря – 1:0.

В 30-ата минута отново Маркович отправи изключително атрактивен удар от движение и прати топката в гредата, след което тя се отби от Пантилимон, но не влезе във вратата му.

Последва удар на Хендресън в гредата, но реферът спря атаката заради игра с ръка при овладяването, а малко по-късно шут на Джерард срещна външната страна на мрежата.

Така Ливърпул се оттегли на почивка с преднина от само един гол, макар че имаше редица положения.

През паузата се наложи Джерард да бъде заменен превантивно заради болки в крака, като на негово място се появи Деян Ловрен. В резултат на това Емре Чан се премести в халфовата линия, а хърватинът зае обичайната си позиция в центъра на отбраната.

Съндърланд излезе по-мотивиран за второто полувреме, но това изигра лоша шега на Лиъм Бридкът и той получи втори жълт картон в 49-ата минута.

Въпреки това гостите се прибраха в своята половина и това даде възможност за мощен изстрел на Адам Джонсън, който в 51-ата минута разтресе напречната греда и после рикошира в Миньоле, а в крайна сметка Шкъртел се намеси решително и не позволи добавка.

След почивката обаче играта се накъса влесдствие на редица нарушения и двата отбора рядко получаваха добри шансове да се разпишат.
Така Ливърпул взе трите точки и вече има 32 в своя актив, с 12 повече от Съндърланд.