3. Ливърпул загря за Манчестър Юнайтед с пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул загря за Манчестър Юнайтед с пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци биха трудно Суонзи в Уелс и ще изместят "червените дяволи" от топ 4, ако вземат дербито в неделя

Ливърпул постигна пета поредна победа в английската Висша лига, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Суонси.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме в последния мач от XXIX кръг на английската Висша лига, игран на стадион „Либърти”.

Домакините имаха преимущество през първото полувреме, но стражът на гостите Симон Миньоле бе на висота.

Иначе, още в 19-ата минута гостите имаха шанс да открият резултата. Тогава Рахим Стърлинг подаде добре към Даниел Стъридж, който свали топката към Адам Лалана, ала ударът на последния не затрудни стража на домакините.

Последваха силни минути на „лебедите” и в 38-ата минута Гилфи Сигурдсон стреля отлично в горния ъгъл, но Миньоле се намеси решително и със сетни сили изби в корнер.

След него пък Джонджо Шелви бе оставен непокрит в пеналта, но за щастие на гостите шутът на бившия им играч бе блокиран и така се стигна до нов ъглов удар, а после опасността премина.

Така почиквата дойде при нулево реми, но след нея Ливърпул повиши оборотите.

В 57-ата минута Стърлинг подаде прецизно към Фелипе Коутиньо, който стреля опасно, но Лукаш Фабиански отрази с вещина. Стражът обаче бе безпомощен малко по-късно, защото в 68-ата минута Даниел Стъридж технично изведе Хендерсън зад гърба на защитата.

В отчаяния си опит за шпагат пък бранителят на домакините Жорди Амат удари топката в крака на халфа, след което топката се заби в мрежата – 1:0.

Попадението смути домакините и в 76-ата минута Фелипе Коутиньо пробва да вкара гол със своята запазена марка - шут отдалеч, а секунди след това Стъридж подаде на Стърлинг, но младокът стреля над гредата с удар от ъгъла на вратарското поле.

В четвъртата минута от добавеното време пък Адам Лалана изведе Стъридж и той стреля в далечния ъгъл, но топката срещна гредата.

Въпреки това, Ливърпул взе пълния комплект точки и вече има 54, като изостава с две от четвъртия Манчестър Юнайтед, когото приема в неделя.

Суонзи остава на девета позиция с 40 точки от 29 мача.