3. Лукаку наказа бившия си Челси и прати Евертън на „Уембли” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лукаку наказа бившия си Челси и прати Евертън на „Уембли” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола и два червени картона в заключителните 10 минути на „Гудисън”

Евертън е вторият полуфиналист за ФА Къп.

Това стана факт, след като „карамелите” отстраниха Челси с 2:0 на своя „Гудисън Парк”.

Двата гола бяха дело на бившия играч на лондончани Ромелу Лукаку, който ги вкара за четири минути в края. Почти веднага след това пък опонентите останаха с човек по-малко, защото вторите си жълти картони получиха Диего Коща и Гарет Бари.

Първата ключова вратарска намеса дойде чак в 44-ата минута, когато Уилян тества Джоел Роблес от свободен удар, но испанецът внимаваше.

Тибо Куртоа също трябваше да показва класата си, защото Том Клевърли шутира от движение точно преди почивката.

Така или иначе тя дойде при нулево реми, а зрителите на „Гудисън” видяха повече битка, отколкото футбол.

Те проследиха и как Флурес Мори пропуска хубава възможност след корнер и удар с глава веднага след началото на второто полувреме.

Отговорът на Челси не закъсня. В 57-ата минута Фабрегас изведе Диего Коща и испанецът показа класа, ала не можа да вкара на празна врата от малък ъгъл.

После обаче мачът влезе в руслото на първото полувреме и на терена най-интересни бяха невъздържаните реакции именно на Коща.

Всичко се промени в 78-ата минута, когато Ромелу Лукаку вкара изключителен гол. Белгийският таран навърза четирима съперници, от които двама наведнъж, а накрая и нищо не разбралия Тим Кейхил, за да прати топката в мрежата – 1:0.

В 82-ата пък Лукаку се измъкна от засадата при втори пореден хубав пас на Рос Баркли, този път в коридор, след което преодоля за втори път Куртоа, за да сложи точка на спора.

Почти веднага след подновяването на играта Коща показа нрава си след единоборство с Гарет Бари. Двамата се спречкаха и в един момент Коща дори тръгна да хапе съперника по врата, но накрая го прегърна. Реферът показа жълти картони.

За Коща това бе втори и той бе изгонен за първи път откак е в Челси в 84-ата минута. В 87-ата и Бари го последва след ненужно нарушение, довело също до второто му официално предупреждение.

Така или иначе Гуус Хидинк претърпя първото си поражение от английски тим след завръщането си начело на Челси, а във вторник тимът бе отстранен и от Шампионската лига след поражение от ПСЖ.

Евертън пък се класира за полуфиналите, които ще се играят на „Уембли”, пред погледа на новия си собственик - иранският милиардер Фарад Мошири.