3. Магически Шави и Меси смълчаха Севиля (видео+снимки)

Магически Шави и Меси смълчаха Севиля (видео+снимки)

Барселона спечели с 2:0 на "Рамон Санчес Писхуан" и скъси аванса на Реал на 7 точки

Магически  Шави и Меси смълчаха Севиля (видео+снимки)

Барселона скъси поне временно аванса на Реал Мадрид на 7 точки след победа с 2:0 като гост на Севиля в 27-ия кръг на Примера дивисион. Шави и Меси вкараха фантастични попадения за каталунците, които очакват битките с Милан в Шампионската лига.

На „Рамон Санчес Писхуан” Севиля не е е толкова убедителен отбор този сезон, но и Барса имаше своите притеснения преди срещата заради неубедителната си форма като гост в Ла Лига.

След равностойно начало с традиционо повече владеене на кълбото от страна на шампионите, Шави Ернандес намери начин да промуши топката в мрежата за първи път.

Адриано нахлу към полето на Севиля, Емир Спахич го спря безцеремонно,съдията Хосе Луис Гонзалес отсъди явният фаул, показвайки жълт картон на босненския бранител. Зад топката застана Шави, който прати точно в горния ъгъл, матирайки Палоп за 0:1.

Ману можеше да изравни в 22-ата минута, ала Виктор Валдес блокира удара му на близката греда, само за да дойде моментът на изригването в мача на Лионел Меси.

Носителят на три поредни награди „Златна топка” бе намерен от Иниеста на границата на наказателното поле, подигра се със Спахич и технично прехвърли Палоп за 0:2.

Барса пое контрола върху мача, но интригата можеше да се върне в 33-ата минута след едно неразбирателство. Пике чакаше Валдес да лови, а Ману хитро чукна с глава, ала ударът му се отби в гредата за щастие на каталунците.

Шампионът на Испания, Европа и света успокои играта, но можеше да сложи точка на спора в заключителните секунди на първата част – Меси намери Сеск, който имаше цялото време на света да вкара, но стреля право в тялото на Андрес Палоп.

Играчите на Гуардиола спокойно разиграваха в центъра, а домакините изпуснаха големия си шанс за връщане в мача чрез Ману. В 65-ата минута Хесус Навас чудесно намери Ману на задната греда, нападателят бе длъжен да вкара, но шутира неточно.

В 73-ата и Иниеста се отличи с фрапантен пропуск. Маестрото на Барса излезе очи в очи с Палоп, но се опита да го прехвърли по примера на Меси и стреля над вратата.

Минута преди края Меси вкара още веднъж с мощен изстрел отблизо, но страничният рефер маркира засада и резултатът остана 0:2.

В таблицата Барселона има 63 точки, на 7 зад лидера Реал Мадрид. Севиля е с 33 на 12-то място.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи