3. Ман Юнайтед загуби Погба, но подчини Базел (ВИДЕО)

Ман Юнайтед загуби Погба, но подчини Базел (ВИДЕО)

"Червените дяволи" започнаха успешно кампанията в Шампионска лига

Манчестър Юнайтед започна успешно представянето си в Шампионска лига. В мач от група "А" на турнира "червените дяволи" победиха Базел на "Олд Трафорд с 3:0.

Пол Погба започна срещата като капитан, но се контузи след 20 минути игра и трябваше да бъде заменен. На негово място влезе Маруан Фелайни. Смяната се оказа ключова, защото именно белгиецът откри резултата.

Манчестър Юнайтед имаше шанс да открие в 13-та минута. Хенрих Мхитарян пропусна с глава отблизо. Малко след това Пол Погба получи разтежение и беше заменен от Маруан Фелайни.

Хенрих Мхитарян отново имаше шанс да вкара, но нацели греда след пас на Ромелу Лукаку. В 35-та минута резултатът все пак беше открит. Ашли Йънг финтира защитник на десния фланг и центрира перфектно към Маруан Фелайни. За белгиецът нямаше проблеми да открие с глава.

Вторият гол дойде по подобен начин в 53-та минута. Дейли Блинд центрира и Лукаку прониза Томаш Вакслик след удар с глава за 2:0. В средата на второто полувреме Базел имаше шанс да намали. Силен удар на Мохамед Елиунуси. Това амбицира Юнайтед и последваха два добри шанса за Антони Марсиал и Ашли Йънг. И в двата случая обаче Вакслик спаси.

Третият гол все пак падна в 84-та минута. Резервата Маркъс Рашфорд вкара технично след остро подаване на Фелайни. Така първият мач в ШЛ на Юнайтед от 2 години насам бе успешен за Моуриньо. В следващия кръг тимът е гост на ЦСКА Москва, а Базел е домакин на Бенфика.

Кантона: Да уволниш Сър Алекс от Юнайтед е скандално

Френската легенда не одобрява хода на ръководството на "червените дяволи"

Балъков става треньор в Северна Македония?