3. Манчестър Юнайтед не прости на Мойс и Съндърланд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед не прости на Мойс и Съндърланд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан с гол и две асистенции за пета поредна победа, Мхитарян се завърна с шедьовър след засада

Манчестър Юнайтед постигна пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 3:1 домакинството си на „Боксинг дей” срещу Съндърланд.

Дейвид Мойс се завърна за първи път на „Олд Трафорд”, след като бе уволнен от „червените дяволи” през месец април на 2014 година.

Шотландецът обаче отново си тръгна разочарован от стадиона, тъй като момчетата му инкасираха трета поред загуба на нула далеч от дома.

Неговият колега Жозе Моуриньо направи две промени в състава си, спрямо онзи, надвил Уест Бромич с 2:0, като заложи на Хуан Мата и Дейли Блинд, а не на Матео Дармиан и контузения Уейн Рууни.

Възпитаниците на португалеца започнаха много силно срещата и като цяло контролираха развоя на мача, макар че не стигнаха лесно до успеха си.

В петата минута Пол Поба опита прострелно центриране, отразено от вратаря, след като малко по-рано Джеси Лингард не можа да изведе френския национал на чиста позиция.

Първата сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 19-ата минута, когато Патрик ван Анхолт стреля от свободен удар, но Де Хеа демонстрира класа и спаси.

Манчестър Юнайтед отговори в 27-ата минута, когато след многоходова атака Погба шутира от границата на пеналта, ала топката срещна страничната греда след рикошет.

Секунди след това се стигна до истински карамбол в наказателното поле на „червените дяволи” и Де Хеа трябваше да спасява на два пъти с крак, след което се намеси и Погба.

Именно последният имаше чудесен шанс да се разпише в 37-ата минута, но прати топката на сантиметри над вратата. Не след дълго Манчестър Юнайтед откри резултата.

Централният бранител Маркос Рохо се включи в една атака и внесе смут в добре подредената защита на „черните котки”. Аржентинецът подаде към Златан Ибрахимович, а той видя включването на левия бек Дейли Блинд, който с отсечен удар по диагонала вкара за 1:0 в 39-ата минута.

В самия край на първото полувреме Златан Ибрахимович намери добре в наказателното поле Погба, който стреля акробатично, но Джордан Пикфорд отрази.

В самото начало на втората част обичайните заподозрени Погба и Ибрахимович пропуснаха страхотни възможности да удвоят преднината на своите.

Шведът пропиля невероятен шанс и в 65-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря на гостите, който спаси великолепно с крак.

Все пак обаче Ибра не пропусна в 82-ата минута, когато Погба с прецизно подаване го остави очи в очи с Пикфорд и този път стражът бе преодолян, за да реализира нападателят своя гол номер 17 през сезона.

Не след дълго възстановеният от травма Хенрик Мхитарян, появил се като резерва, реализира изключително красиво попадение.

В 86-ата минута Ибрахимович центрира към арменеца, който се намираше в положение на засада, но с удар от воле с пета направи резултата класически.

Крайното 3:1 пък оформи Фабио Борини, реализирал също много зрелищно попадение с далечен удар в горния ъгъл.

След поражението Съндърланд остана в зоната на изпадащите с 14 точки, докато Манчестър Юнайтед вече има 33 в своя актив и продължава да изостава с 13 от лидера Челси.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Резултати и голмайстори в играните до момента срещи от XVIII кръг на Висшата лига:

Уотфорд – Кристъл Палас 1:1

0:1 Кабай (‘26)
1:1 Дийни (’71)
Пропусната дузпа за Кристъл Палас от Кристиан Бентеке (’37)

Лестър – Евертън 0:2
0:1 Миралас (’51)
0:2 Лукаку (’90)

Манчестър Юнайтед – Съндърланд 3:1
1:0 Блинд (’39)