3. Манчестър Юнайтед с пестеливо 1:0 на „Вила Парк” (видео)

Манчестър Юнайтед с пестеливо 1:0 на „Вила Парк” (видео)

Първото попадение в кариерата на Фил Джоуонс донесе ценния успех на „червените дяволи”, Стенли се завърна с 30 мин.

Английският шампион Манчестър Юнайтед си върна втората позиция във временното класиране, след като спечели с минималното 1:0 визитата си на Астън Вила от 14-ия кръг на Премиършип.

Мениджърът на домакините Алекс Маклийш остави на пейката българския капитан на тима Стилиян Петров, който наскоро се възстанови от контузия, а по същата причина двубоят бе пропуснат от друг българин - голмайстора на гостите за миналия сезон Димитър Бербатов.

Срещата не започна никак добре за „червените дяволи”, тъй като още в седмата минута мексиканският нападател Хавиер Ернандес получи травма, след като стъпи накриво и бе изнесен на носилка, а впоследствие заменен принудително от Антонио Валенсия.

Така единственият чист нападател за гостите от Манчестър бе Уейн Рууни, който изигра мач номер 500 в своята кариера във Висшата лига.

Чистите голови ситуации през първия четвърт час определено липсваха, но в 20-ата минута „червените дяволи” откриха резултата след добра контраатака.

Тогава крайният бранител на Юнайтед Патрис Евра изведе Нани отляво, който намери отлично в наказателното поле използвания като халф в този мач Фил Джоунс, а последният прати топката от въздуха в мрежата на Шей Гивън.

Това бе първо попадение на 19-годишното ново попълнение на английския шампион във Висшата лига, с което той се превърна в най-младият футболист, вкарал за „червените дяволи” от 05.04.2009 год. насам, когато Федерико Македа вкара именно на Астън Вила за 3:2.

В заключителните минути на първото полувреме на домакините също им се наложи да извършат принудителна промяна, тъй като стражът им Шей Гивън се контузи и трябваше да бъде сменен от американеца Брад Гузан.

След паузата темпото на игра не се покачи, а на мениджъра на домакините се наложи да извърши още две принудителни промени и така в игра за „винените” се появиха Стилиян Петров, заменил Хърд в 59-ата минута, и Емил Хески, който влезе на мястото на Джинас пет минути след това.

В 75-ата минута стражът на гостите Андерс Линдегаард се намеси решително за първи път в мача, отразявайки удар отблизо на Джеймс Колинс с глава и запазвайки по този начин трите точки в полза на Юнайтед.

В заключителните минути на двубоя гостите проведоха две образцови контраатаки, но след първата Рууни пропусна от изгодна ситуация, а втората бе завършена с гол от появилия се като резерва Даниел Уелбек, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Така Юнайтед събра 33 точки и продължи да изостава на пет от лидера във временното класиране градски съперник от Сити, докато Астън Вила отчете втора поредна домакинска загуба и остана с 16 точки в своя актив на деветото място в подреждането.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)