3. Манчестър Юнайтед с трудна победа на старта на сезона в Англия (видео)

Манчестър Юнайтед с трудна победа на старта на сезона в Англия (видео)

Юнайтед с три точки, Бербатов с половин час игра

Манчестър Юнайтед стартира с победа сезона в Англия. „Червените дяволи” постигнаха трудна победа като гости на Уест Бромич Албиън с 1-2.

Уейн Руни откри резултата още в 13-ата минута с красив удар с левия крак по диагонала от ъгъла на наказателното поле на домакините.

За втора поредна среща грешка на вратаря Давид де Хеа можеше да коства победата на Манчестър Юнайтед. След грешката му срещу Манчестър Сити, де Хеа допусна детински гол и днес, с който Уест Бромич успя да изравни резултата. Голмайстор бе Шейн Лонг, а попадението падна в 37-ата минута. Топката бе елементарна за хващане, а стражът на Юнайтед позволи кълбото да мине под плонжа му. Така завърши и първото полувреме.

През второто полувреме отборът на Юнайтед бяха по-мотивирания. Това беше и тима, който търсеше победата с всички средства. Димитър Бербатов се появи в игра в 65-тата минута, заменяйки незадоволително представилия се Дани Уелбек. Пред Бербатов не се откриха голови възможности, но той бе с принос за победния гол на "червените дяволи".

Попадението, което беше нужно на Юнайтед дойде от новото попълнение Ашли Йънг. Победния гол за „червените дяволи” падна след щастлив рикошет, който не остави шансове Бен Фостър. Бившият вратар на Юнайтед нямаше какво да направи, освен да види как топката му влиза във врата за втори път. В 81-вата минута Йънг нахлу в наказателното и опита да центрира. За негово щастие топката срещна тялото на Стивън Рийд и влезе във вратата на Уест Бромич, за да може „червените дяволи” да си осигурят победата в неделния следобед.

Уест Бромич Албиън 1-2 Манчестър Юнайтед

13’  0-1 Рууни